Ik 44 ken, introductie van nieuwe produkten en systemen, functioneren op een hoger kwaliteitsniveau en naar wij hopen met betere resultaten. Niet onvermeld mag blijven het feit dat dit project mede mo gelijk is geworden door de introductie van de volcontinudienst. Een toch wel zeer moeilijke beslissing die de Onder nemingsraad en de Vakorganisaties met ons hebben genomen." De heer Wolters sprak van uitdagingen, waarop zowel Philips met de nieuw bouw voor Vitrite, als de Gemeente Mid delburg door het zoeken naar een ver antwoorde invulling voor het vrijko mend gebied aan de Maisbaai, reedseen antwoord gaven. De burgemeester ver klaarde zeer ingenomen te zijn met de goede samenwerking tussen het be drijfsleven en de verschillende over heidsorganisaties. Met een receptie in de kantine werd deze duizendste (mijl-)- paal in de geschiedenis van Vitrite be sloten. In de ochtend van dezelfde dag was door de directeur van Vitrite en de burgemeester van Middelburg het koopcontract ondertekend, dat de Ge meente eigenares maakte van het Vitri- te-complex aan de Maisbaai. Het oprui men van de „gifvondsten" in het terrein van de oude fabriek was een moeilijk punt geweest. Onderzoek had aange toond dat vooral hoge koperconcentra ties in de bodem aanwezig waren. In een extra vergadering van de Gemeenteraad had men na een bewogen discussie be sloten het aanbod van Vitrite te aanvaar den om f 400.000,- te betalen voor het opruimen van de verontreinigingen, waarbij de Gemeente het risico op zich nam van extra kosten voor de opruiming van eventuele onvoorziene vondsten. In zijn nieuwjaarstoespraak van januari 1 985 zei de heer Gruyters, dat ondanks een gemiddelde prijsverhoging van 4% van de gebruikte materialen, de jaren lange kostprijsstijging van de produk ten, dankzij de hogere bezettingsgraad en kostenbeheersing, tot staan was ge bracht. Hij bedankte de Vitrite-mede- werkers voor hun inspanning. De direc teur was zich ervan bewust dat 1 985 een moeilijk jaar zou zijn in verband met de komende verhuizing van Vitrite 1 naar het nieuwe complex op Arnestein en deed een beroep op allen zich in te spannen om 1 985 tot een succeste ma ken. Ter voldoening aan de tussen werkge vers- en werknemersorganisaties over eengekomen verkorting met 5%van de wekelijkse arbeidsduur werd in alle Phi- lips-bedrijven per 1 januari 1985 de normale werktijd vastgesteld op 38 uur per week. Op 1 februari ondertekenden de bestuurder van Vitrite en de voorzit ter en secretaris van de Ondernemings raad een overeenkomst met betrekking Ir. S. J. de Graaf, algemeen directeur 1 978-1 982. tot deflexibiliteitvan de bedrijfstijd in de hulpafdelingen. De goede vorderingen van de nieuw bouw aan de Elektraweg maakten het mogelijk dat in de zeven, aan de verhui zing in augustus voorafgaande, maan den de installatiewerkzaamheden vol gens de planning konden worden uitge voerd. In januari werden in het opgele verde hoogbouwveem met expeditie en de 13 meter hoge palletstellingen ge monteerd. In maart begonnen de oven bouwers met het bouwen van de glaso vens in het nieuwe ovengebouw en op 1 april was het geen grap dat het energie centrum in bedrijf werd genomen. Ver scheidene verschuivingen van machines vonden plaats uit bestaande gebouwen van Vitrite 2 naar nieuwbouwdelen. In juni werd een beitsautomaat uit Vitrite 1 overgeplaatst naar de nieuwe beitserij, in juli volgden de sorteerbanden naar de nieuwe keur- en pakafdeling. Aldaar was inmiddels het automatisch trans portsysteem geïnstalleerd. Om produk- tieverlies te voorkomen werden diverse persen alvast overgeplaatst en bedrijfs klaar aangesloten. De oplevering van het gebouw voor de huisvesting van de ma gazijnen, het laboratorium, de afdeling reparatie en onderhoud en de afdeling technische bedrijven, maakte de ontrui ming van een deel van Vitrite 2 mogelijk, dat ten spoedigste moest worden ver bouwd. De kantoorruimten, het gebouw voor de bedrijfsmechanisatie en de be- drijfsschool kwamen juist op tijd klaar voor de grote verhuizing. Een compli ment kwam toe aan de medewerkers van Vitrite 2, die ondanks de door de bouw- en installatiewerkzaamheden veroorzaakte overlast om hen heen, toch de produktie op gang hielden. In 1985 zette de gunstige trend in de verkopen zich onverminderd voort. De extra belasting die op de stafleden en de afdelingschefs met hun medewerkers had gedrukt vóór, tijdens en na de ver huizing was nooit een beletsel geweest om aan de wensen van de afnemers te voldoen. Ook na 26 augustus, toen de verhuizing met succes was bekroond, slaagden de 870 personeelsleden erin om in de aanvankelijk onwennige omge ving van de nieuwe fabriek met de on vermijdelijke aanloopproblemen, een produktieniveau in stand te houden van bijkans 3 miljard lampvoeten en aanver wante produkten. Het grootste deel der produktie bestond nog altijd uit messing lampvoeten, namelijk 54%, voor alumi nium lampvoeten was het aandeel 39 andere produkten in staal en diverse ma terialen maakten 7% van de totale pro duktie van 2.800 miljoen uit. De alumi- niumproduktie bedroeg 70% van alle E27-lampvoeten, 85% van alle B22- lampvoeten en 100% van alle TL-hul- zen. Voor deze hoofdsoorten was de alu- miniumslageindelijk gewonnen. De toe genomen personeelssterkte telde 140 nieuwkomers, die hun aanstelling had den te danken aan de creatie van ar beidsplaatsen als gevolg van de invoe ring van de continudienst in vijf ploegen. Mw. A. W. van der Sloot-Marijs, beter bekend als Ria, ontsluit de toegang tot de nieuwe personeels- winkel 1-1 0-74. i 1

Zeeuws Tijdschrift | 1989 | | pagina 46