56 Het 15 meter hoge veem met turrettruck. genwerkers van de nachtploeg kunnen tijdens hun pauze soep verkrijgen aan de balie, maar deze moet normaal met geld worden betaald aan degene die hierme de belast is. In het restaurant is een podium voor o.a. feestavonden van de personeelsvereni ging, maar ook voor de nieuwjaarstoe spraak van de directeur en voor jubi leum- en afscheidsbijeenkomsten be wijst het goede diensten. In een afge scheiden ruimte bevindt zich het bezoe kersrestaurant, dat plaats biedt aan 32 personen. Bij deze moderne fabriek behoort een eigentijdse bewaking. In de portiersloge aan de Electraweg is een gesloten sys teem geïnstalleerd. Drie beeldschermen geven dag en nacht een uitstekend ge zicht op de gebouwen en terreinen. De officiële opening Op maandag 25 november 1985 werd de nieuwe Vitrite Fabriek op Arnestein officieel geopend door de Minister Pre sident drs. R. F. M. Lubbers. In de feeste lijk versierde expeditiehal waren tal van genodigden aanwezig. Naast de heer drs. Lubbers, waren aan de zijde der au toriteiten present de Commissaris van de Koningin in Zeeland dr. C. Boertien en de burgemeester van Middelburg mr. Chr. G. J. Rutten. Het Philips-concern was vertegenwoordigd door zijn Presi dent dr. W. Dekker, de oud-President dr. Ir. F. J. Philips, tevens oud-President- Commissaris van Vitrite, het lid van de Raad van Toezicht ir. D. Noordhof, even eens oud-President-Commissaris van Vitrite, de voorzitter van de Hoofddirec tie van de Nederlandse Philips Bedrijven mr. ir. F. C. Rauwenhof, de voorzitter van de directie van de Lighting Division bin nen Philips International en de heer L. Schoffelmeer. Tevens waren aanwezig de oud-directeuren van Vitrite ir. J. P. Berdenis van Berlekom, ir. G. Kranen, K. C. J. van Bennekom en ir. S. J. de Graaf. Directeur P. F. M. Gruyters verwelkomde de genodigden en belichtte in zijn toe spraak de totstandkoming van het nieu we Vitrite-bedrijf op het industrieterrein Arnestein, waarmede reeds in de jaren 70 een begin was gemaakt. Thans be schikt Vitrite aldaar over 36000 m2 be drijfsruimte. Meer dan de helft daarvan is nieuw, zoals een groot deel van de produktie-ruimten, het hoogbouwveem, de expeditieruimte, het energiecentrum en de personeelswinkel. Het oude ener giecentrum is verbouwd tot glasmeng- gebouw, het oude magazijn tot kantoor gebouw annex bedrijfsschool, B.M.- werkplaats en tekenkamer. De nieuwe produktieruimten zijn gekoppeld aan de reeds bestaande. Het geheel maakt een vloeiende produktiestroom mogelijk. De produktiegebonden kantoorfuncties zijn bij de produktiehal ondergebracht. De nu gerealiseerde concentratie biedt tal van voordelen, in de eerste plaats een efficiënter gebruik van de beschikbare ruimte, vervolgens meer mogelijkheden voor modernisering van produktiesyste- men en tenslotte mogelijkheden voor energiebesparing en een beter milieube heer. Glaspers in de nieuwe fabriek, productie 500/m. Kenmerkend is dat het belangrijkste produkt van Vitrite, de lampvoet, nauwelijks verschilt van die van 1 00 jaar geleden. Dat houdt in dat de concurren tiestrijd waarin ook Vitrite is verwikkeld, niet wordt uitgestreden op het vlak van nieuwe produkten, maar op het vlak van de wijze van fabriceren. Bij Vitrite gaat het dus om doorbraken in techniek, technologie en kwaliteit. Vele nieuwe machines werden neerge zet en nieuwe systemen werden inge voerd. Gebeurde het mengen van de glasgrondstoffen voorheen met hand bediening, nu staat in de nieuwe meng kamer een computergestuurd systeem, dat zowel voor de aanvoer van de grond stoffen als voor het afsmelten zorgt. Omdat de functie van een aantal mede werkers daardoor ingrijpend verandert, werd een stelsel van in- en externe oplei dingen opgezet. De investering van 55 miljoen gulden al leen voor de nieuwbouw - en dat is ook voor Philips een groot bedrag - de nieu we machines en systemen, maakten een optimaal kapitaalgebruik eens te meer noodzakelijk. Begin 1 985 ging daarom een groot deel van de produktiemedewerkers continu werken. Dit heeft in belangrijke mate bij gedragen tot het aannemen van nieuw personeel en daarmee een verbetering van de werkgelegenheid in Zeeland.

Zeeuws Tijdschrift | 1989 | | pagina 58