58 De laatste keer de oude stek. ren terecht gekomen. De heer Wolters heeft samen met de nieuwe directeur van de Vitrite, de heer Gruyters, het leeuwendeel van de acties in de richting van de hogere eenheden in gang gezet. Er moest bijzonder hard aan getrokken worden. Toen de beslissing genomen was, kon de bemoeienis van de Gemeen te afnemen en brak voor de heer Gruy ters en zijn medewerkers een zeer druk ke tijd aan. Het resultaat van alle inspan ningen mag er zijn. „Ik hoop", zei de heer Rutten, „dat de kinderziekten spoedig zullen worden overwonnen en dat de beoogde efficiencyverbetering spoedig zijn vruchten zal afwerpen. Ik neem aan dat Vitrite met de nieuwe geconcen treerde vestiging meer nog dan voor heen als schoolvoorbeeld van succesvol ondernemen voor Middelburg genoemd zal worden. Ik ben bijzonder verheugd om namens de Gemeente dit onver wachte cadeau van u te mogen accepte ren. Het is een schitterende lantaarn, waarvan wij er acht hebben gekregen. Mag ik u daarvoor bijzonder hartelijk dankzeggen, namens het Gemeentebe stuur, namens de Gemeenschap Middel burg". Mr. ir. F. C. Rauwenhoff sprak namens de aanwezige Philips-top en vertolkte in zijn rede enige belangrijke boodschap pen vanuit het concern. Allereerst de Philips-investering van 1,1 miljard in Nederland. Een belangrijk deel van dat bedrag wordt benut voor oplei ding, training en omscholing. Om in de toekomst een gezond en concurrerend bedrijfsleven te kunnen hebben, is de in vestering in medewerkers de belangrijk ste. Er zal dan een steeds grotere be hoefte ontstaan aan beter opgeleid per soneel. Om de werkeloosheid terug te dringen is investeren in opleidingen een onmisbaar middel. Tekening van de nieuwe fabriek in Arnestein. De collectieve arbeidsduurverkorting leidt voor de niet-produktie-sector tot vertraging van produktie-innovatie en tot vermindering van afzet. Hierdoor ontstaat schade aan de concurrentiepo sitie. Volgens de heer Rauwenhoff zal een collectieve arbeidsduurverkorting juist tot verlies van werkgelegenheid lei den. De heer Rauwenhoff besloot met de woorden: „Wat hier tot stand is geko men verdient zeker een grote waarde ring voor de vele partijen, die hierin heb ben samengewerkt zowel binnen de Phi- lips-organisatie als buiten Philips. Velen zijn daarvan hier vertegenwoordigd. Dank aan u allen voor uw bijdrage". Minister President drs. R. F. M. Lubbers maakteZeeland een complimentvoorde verbetering van de economie. Daardoor is de werkloosheid hier dan ook éénder de lager dan in de rest van Nederland. Aanknopend bij de volcontinudienst en de daarmede verband houdende toene ming van het personeel, vindt de minis ter dat een uitzonderlijk resultaat. Naar zijn overtuiging kan het aantal werkuren wellicht verder dalen en een nuttige bij drage leveren aan de werkgelegenheid, maar dan moeten de vormen gevonden worden waarbij dat hand in hand gaat met de economische groei. Tot zijn genoegen had de minister ge zien dat bij Vitrite ook een andere vorm, die van part-time arbeid, in bepaalde af delingen zijn mogelijkheden heeft. Deze twee voorbeelden: volcontinu en deel tijd zijn in feite onderdeel van meerflexi- biliteit. De samenleving zal behoefte hebben bij wellicht minder arbeidsuren

Zeeuws Tijdschrift | 1989 | | pagina 60