Rondgang door het bedrijf. V.l.n.r. Dr. W. Dekker, president van Philips, drs. R. F. Lubbers, Minister-president, P. F. M. Gruyters, plantmanager. per jaar, dat de bezetting van de installaties over een groter aantal uren mogelijk zal zijn. Om meer werk te creëren zal er veel ver anderd moeten worden aan het traditio nele werkpatroon en er zal ook meer geld aan opleiding en omscholing moe ten worden uitgegeven. Om nu te doen waar hij eigenlijk voor was gekomen, drukte de minister op het contact van een voor dit doel speciaal gemaakte enorme lampvoet, waardoor twee snuffelkarren dwars door een pa pieren muur reden. Met deze symboli sche „doorbraak" was het nieuwe Vitri- te-complex officieel geopend. De gasten werden daarna rondgeleid door de leden van de Vitrite-staf in het nieuwe bedrijf. Alle Vitrite-medewer- kers en de genodigden hebben ter herin nering een tweetal Delfts-blauwe bor djes ontvangen, die de oude en de nieu we situatie uitbeelden. Tot slot volgde nog een ongedwongen samenzijn tij dens een koude lunch. Boven het buffet hing de actuele kwaliteitsaffiche: „Mijn werk is kwaliteit". De officiële opening van het magnifieke bedrijf op Arnestein zal de Vitritenaren met trots hebben vervuld. Voor de heer Gruyters, de dynamische manager van Vitrite, was het de kroon op zijn inspan ning voor een Vitrite, die niet alleen de grootste lampvoetenfabriek in de we reld, maar ook de beste moet zijn. Sinds de uitvinding van de gloeilamp vervult de lampvoet de taak een electri- schelampopeenveiligemanieraanhet lichtnet aan te sluiten. Het is echter een produkt waarin weinigen zijn geïnteres seerd. Daarentegen zal de wijze waarop bij de Vitrite Fabriek jaarlijks enige mil jarden lampvoeten worden geprodu ceerd de belangstelling van een bezoe ker wegdragen. De machines die met snelheden van honderden per minuut de metalen mantels fabriceren, de onder gloeiende glasstralen geplaatste glas persen waarop 500 vitritevullingen per minuut worden geperst, de door de beitsautomaten continu onderhouden stroom van glanzende lampvoeten en de vele tienduizenden lampvoeten die door elk der keurbanden per uur worden af geleverd aan het automatisch verpak- kings- en opslagsysteem, dat alles levert een spectaculair schouwspel op. Het zijn deze produktiemiddelen die de troeven van de Vitrite zijn in het spel der interna tionale concurrentie, resultaat van een wijde technische blik en een langdurige ervaring. Schrijver dezes ontmoette onlangs een gepensioneerde Philips-functionaris, die geregeld contact met Vitrite had in verband met de leveranties van machi nes aan buitenlandse Philips-fabrieken. Zijn woorden: „Vitrite leek wel een grote familie." Wij wensen het nieuwe bedrijf toe dat dit nog lang zo moge zijn.

Zeeuws Tijdschrift | 1989 | | pagina 61