„een indrukwekkende staat van dienst. 167 gisch-Nederlandsse Vereniging afde ling Zeeland, de Zeeuwse Vereeniging voor Dialecfenonderzoek, de Zeeuwse Culturele Raad en diens voorganger; ja renlang cursusleider aan de Zeeuwse Volksuniversiteit; gedurende bijna 25 jaar wekelijks de rubriek „Zelandica" in de Provinciale Zeeuwse Courant (in to taal 677 afleveringen!). Hoewel hij het eindredacteurschap van het Zeeuws Tijdschrift nu niet meer doet is hij ook nu nog actief als bijvoorbeeld een van de initiatiefnemers van de Mid delburg-Abdij-Manifestatie, de opvol ger van het beroemde Middelburgse Klank- en Lichtspel. Als het aan de heer De Bruin ligt zullen ooit de Norbertijnen weer hun intrede, in woord en beeld, in het Abdijcomplex doen. Dames en heren, dit betreft slechts een bloemlezing uit de vele activiteiten die M. P. de Bruin in zijn rijke carrière heeft opgepakt. Het moge voor u duidelijk zijn dat de term „niet-doen" niet in het voca bulaire van de heer De Bruin voorkomt. Aan de toekenning van de Zeeuwse Prijs zijn een paar bepalingen verbonden. Eén daarvan betreft dat de prijs niet kan wor den toegekend aan personen die ambts halve tot deze grote verdiensten op het culturele vlak voor Zeeland zijn geko men. In het geval van u dient echter ge constateerd te worden dat uw inzet en betrokkenheid verder ging en nog steeds gaat dan wat men een goede uit voering van zijn functie vindt. U heeft heel uw leven gewijd aan uw werk en daarbij geen onderscheid gemaakt tus sen werk en privé. Het college van Gede puteerde Staten had, gezien al uw ver diensten voor de cultuur en de weten schappen in Zeeland, geen enkele moei te met het toekennen van de 11 e Zeeuw se Prijs voor Kunsten en Wetenschap pen aan u mijnheer De Bruin. Dames en heren, ik wens nu overte gaan tot het uitreiken van deze Prijs, die, zoals u wellicht weet, bestaat uit een gouden draagpenning met oorkonde; beide zijn ontworpen door de Zeeuwse graficus Dirk van Gelder. De draagpenning wil ik u thans opspel den en de oorkonde met het bij de prijs bijbehorende geldbedrag aan u over handigen. Ik spreek de wens uit dat u Zeeland nog lang mee zult laten profiteren van uw kennis over deze prachtige provincie en dat u zich nog lang voor het culturele le ven in Zeeland verdienstelijk zult maken. Ik wens tenslotte u en uw echtgenote nog vele goede jaren in gezondheid toe. en een oorkonde plus enveloppe.

Zeeuws Tijdschrift | 1989 | | pagina 9