mededelingen 235 Wintercolleges Bij het verschijnen van dit Z.T.-nummer is de eerste serie over natuurwetenschappelijk- technische ontwikkelingen en hun gevolgen achter de rug. Serie 2: „Ontwikkelingen in de culturele we tenschappen (kunsten) en hun gevolgen" start in januari 1990. Het programma - ook te vinden in de op ons bureau verkrijgbare folder - breng ik u nog even in herinnering: Nr. 6 26 januari 1990: „Tendenzen in de industriële en grafische vormgeving" door prof. W. H. Crouwel, hoogleraar aan de Erasmus Universiteit te Rotterdam, directeur Museum Boymans-van Beuningen te Rotterdam. Nr. 7 2 februari 1990: „Moderne literatuur" door prof. dr. A. An- beek van de RU Leiden, ook bekend als ro mancier en criticus Ton Anbeek. (In samenwerking met de Stichting Literaire Activiteiten Zeeland). Nr. 8 9 februari 1990: „Moderne beeldende kunst" door C. Blok, kunstcriticus te Amsterdam. Nr. 9 16 februari 1990: „Moderne muziek" door Daan Manneke, do cent Sweelinck Conservatorium te Amster dam, componist en musicoloog. Nr. 10 23 februari 1990: Afsluitend college „Toekomstige ontwikke lingen van de techniek en te verwachten ge volgen" door prof. dr. S. J. Doorman van de TU Delft. Plaats van de colleges: Aula van de Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg. Tijden: vrijdagmiddag van 16.45 tot 18.45 uur. Collegegelden: 1. Voor de hele serie: f 55,- (leden); f 70,- (niet-leden); f 30,- (hbo- en wo-studen- ten). 2. Per college: f 12,50 (leden); f 15,- (niet- leden) en f 6,- (hbo- en wo-studenten). Gebleken is dat velen er huiverig voor zijn om lang van te voren een collegedatum of -data vast te leggen. Daarom heeft de organi satiecommissie besloten om belangstellen den ook de gelegenheid te bieden bij de in gang van de zaal contant te betalen. De wijze van betalen ziet er dus nu als volgt uit: A. Tot uiterlijk 19 januari 1990 door over making van het collegegeld op Post- banknr. 2830145 of Amrobanknr. 47.70.40.837 ten name van het Konink lijk Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen te Middelburg onder vermel ding van: Wintercolleges en een exacte weergave van de nummers van de te volgen col leges. B. Contant betalen bij de ingang van de zaal. Stuurgroep Wetenschappelijke Activi teiten Zeeland In Zeeland vinden elk jaar tal van activiteiten plaats in de vorm van cursussen, lezingen, symposia, zomer- en wintercolleges die ten doel hebben kennis van wetenschappelijke aard over te dragen. Reeds lang wordt de behoefte gevoeld deze activiteiten beter op elkaar af te stemmen, te neinde overlapping te voorkomen. Ook de werving en het zoeken naar geldbronnen om deze vormen van kennisoverdracht mogelijk te maken en uit te breiden zouden bij een goede coördinatie gebaat zijn. Om dit doel te bereiken is de bovengenoem de stuurgroep opgericht, waarin behalve ons genootschap ook de volgende instellingen vertegenwoordigd zijn: De Stichting Zome- runiversiteit Zeeland, De Open Universiteit, het Roosevelt Center, de Hogeschool Zee land, de Zeeuwse Bibliotheek en de Interna tionale Schelde Faculteit. De laatste instelling voorshands alleen als waarnemer. Werkgroep Geologie Dejaarvergadering zal worden gehouden op 19 januari 1990 in de kantine van de Abdij te Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. LEZINGEN 19 januari 1990: Natuurkundig Gezelschap Dr. H. E. de Swart, Instituut voor Meteorolo gie Oceanografie, RU Utrecht, over „Hoe voorspelbaar is het weer?". Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg. Aan vang: 20.00 uur. 24 januari 1990: Werkgroep Theologie Dr. A. v. d. Heide over „Het proces tegenje- zus en de verhouding tussen kerk en synago ge in de tijd van Constantijn-Theodosius, be licht vanuit de joodse kant". Zeeuwse Bibliotheek, Middelburg, 15.30 tot 17.30 uur. 29 januari 1990: Ned. Klassiek Verbond Dr. A.J. L. van Hoff, Universiteit van Nijme gen, over „De wereld van de antieke dromen; hun verklaring en uitleg". Schouwburg (Bolwerkzaal), Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. 9 februari 1990: Natuurkundig Gezelschap Ir. C. Kamminga, Vakgroep Informatietheo rie, TU Delft, over „Sonar bij dolfijnen". Zeeuwse Bibliotheek, Middelburg. Aan vang: 20.00 uur. 13 maart: Werkgroep Theologie Dr. den Heyer over „Het proces tegen Jezus en de verhouding tussen kerk en synagoge na 1945". Zeeuwse Bibliotheek, Middelburg, 15.30 tot 17.30 uur. 16 maart 1990: Natuurkundig Gezelschap Dr. F. van Knapen, Rijksuniversiteit voor Volksgezondheid en Milieuhygiëne, Biltho- ven, over „Parasitaire Zoonosen: Toxoplas ma Toxocara". Zeeuwse Bibliotheek, Middelburg. Aan vang: 20.00 uur. 29 maart 1990: Ned. Klassiek Verbond Dr. P. H. J. T. Ververgaert, Utrecht, over „Stedelijke organisatie en beheer van voed sel- en watervoorziening, behuizing, gezond heid etc. in de Romeinse wereld", (met licht beelden). Schouwburg (Bolwerkzaal), Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. 18 april 1990 Natuurkundig Gezelschap Ir. Th. G. Martij n, Directeur van de Vereni-

Zeeuws Tijdschrift | 1989 | | pagina 33