HET POSTKANTOOR IN GOES Het kantoor beneden, de geur van lak, stempelen in de nacht. Vader achter zijn bureau, met kroontjespennen. De woning boven de kamers hoog en groot, we hadden eerst alleen maar gas. Het uitzicht ruim, op de Groote Markt van Goes. Het plein nog onbestraat op dinsdag boerenmarkt. Zomeravonden waarop Hosannah en Euphonia de Heer plachten te loven. Een hengstenkeuring in het najaar, versierde paarden zwaar als Zeeuwse lucht. Kermis in de zomer, dagenlang dezelfde dreunen, het lied van de koloniaal. Hein Ehrhardt mededelingen 236 ging van Exploitanten van Waterleidingbe drijven in Nederland, Rijswijk, over „De openbare drinkwatervoorziening van Neder land". Zeeuwse Bibliotheek, Middelburg. Aan vang: 20.00 uur. Werkgroep Maatschappij-Wetenschap- pen (WMW) (Opgericht 14 december 1988) „Het doel van de WMW is een breed kader te bieden aan beoefenaren van de Maatschappij- Wetenschappen, waarin zij een bijdrage kunnen leveren vanuit hun of haar vakdisci pline" „Niet alleen sociologen, politicologen, so ciaal geografen vinden hier hun plaats, maar ook economen, juristen en historici". jaarthema Het thema voor het jaar 1989-'90 is: De Zeeuwse Arbeidsmarkt. Het is de bedoeling dit gebied vanuit verschillende disciplines te benaderen en te belichten. Sectoren Vanuit verschillende sectoren - demografie, sociologie, godsdienst (arbeidsethos), men taliteitsgeschiedenis, economie, milieu - zul len aspecten van arbeidsmarktvraagstukken worden behandeld. Deze activiteit maakt gebruik van verschil lende werkvormen: onderzoek, publicatie, discussiebijeenkomsten, en ook lezingen. Leden van de werkgroep werken metterdaad door actieve inbreng in genoemde werkvor men, waarbij elke sector vanuit de eigen dis cipline wordt gevoed. Belangstellenden wordt gevraagd zich te wenden tot een van de contactpersonen: Mw. drs. E. F. Molendijk-Dijk, Spanjaard straat 29, 4331 EN Middelburg (01180- 26793) of dr. P. L. Schoonheim, Vlissingse- straat 10, 4331 KV Middelburg (01180- 15939). Copy voor de Mededelingen welkom op mijn adres: Patijnweg 24, 4461 LP Goes, tel. 01100-16887 A. M. P. Kaashoek

Zeeuws Tijdschrift | 1989 | | pagina 34