zeeuwse radio begint tijdens de jaarwisseling 206 Zendmast op het dak. een politieke partij („We moeten eens praten, een beetje extra propaganda kunnen we wel gebruiken"), een vereni ging van ouderen, een vereniging van jongeren, een educatief centrum en et telijke individuele Zeeuwen-met-een- boodschap. En dan de (toekomstige) luisteraars. Ook zij zijn benieuwd, dat blijkt dagelijks uit de vele contacten. Sommigen hebben het voorrecht het verschijnsel regionale omroep al te kennen. Uit Friesland, Noord-Brabant of Zuid-Holland. Wat staat Zeeland te wachten? Op 1 december jongstleden is in het tot radiogebouw veranderde voormalige raadhuis in Oost-Souburg het eerste deel aangetreden van de redactie van Omroep Zeeland. Tien programmati sche en ondersteunende medewerkers, diezich vanaf de eerste dag van het laat ste decennium van deze eeuw zullen storten op een voor dit gewest ongeken de vorm van informatieverschaffing. Om te beginnen twee uren per dag wordt het Radio 1 -programma via de FM onderbroken voor inlichtingen over Zeeuwse gebeurtenissen en ontwikke lingen. Tweemaal daags een actualitei tenrubriek met aandacht voor wat hier gaande is en dat het, naar het oordeel van de redactie, waard is om doorverteld te worden. Een uur tussen de middag (van 1 2.00tot 1 3.00 uur) en een uuraan het eind van de middag (van 17.00 tot 1 8.00 uur). Buiten deze uren om zal de regionale zender overdag herkenbaar zijn door Zeeuwse twee-minuten-blok- jes na de landelijke ANP-bulletins van 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 14.00, 1 5.00, 1 6.00 en 1 7.00 uur. De uitzend Studio in actie. dagen zijn van maandag tot en met vrij dag. Dit programmaschema is gebaseerd op de noodzaak om, tengevolge van finan ciële beperkingen, bescheiden te begin nen. Het geldt alleen voor de eerste pe riode van vier maanden. Uitbreiding Op 1 april 1 990 arriveert de tweede lich ting omroepmedewerkers in Oost-Sou burg en per 1 mei 1990 zal het aantal uitzenddagen op zeven worden ge bracht. Eerst komen de zaterdag en zon dag erbij en nóg wat later in 1 990 - in dit stadium wordt gestreefd naar 1 septem ber - komen er dagelijks ochtenduitzen dingen bij. Daarmee wordt dan het voor lopige einddoel bereikt: een basis van el ke dag drie uren actuele radio. Verdere uitbreiding, naar twaalf uren per dag, ligt in de rede, maar wordt op korte ter mijn nog niet nagestreefd. Bij bijzondere gelegenheden zal het Om roep Zeeland mogelijk zijn diréct al lan ger in de lucht te zijn. Nu al staat vast, dat er een avondvullend programma komt op woensdag 21 maart 1990, de dag van de gemeenteraadsverkiezingen. De luisteraar verneemt uitslagen, analy ses, reacties en commentaren. Ook be langrijke culturele en sportieve evene-

Zeeuws Tijdschrift | 1989 | | pagina 4