zeeuwse radio begint tijdens de jaarwisseling 208 Gebrandschilderd glas in het oude gemeentehuis vai gebouw in Oost-Souburg. Een kleine, een grotere en de grootste. De eerste stelt programmamakers in staat om zon derde hulp van een technicus „op anten ne" te komen. De tweede is geschikt voor programma's waaraan hooguit vier, vijf sprekers deelnemen. De laatste dient voor programma's met publiek. Overigens wordt het studiogebouw zo danig ingericht, dat er vanuit elk vertrek kan worden uitgezonden. Er kunnen straks zelfs in de tuin programma's wor den gemaakt. In de tweede plaats is er een ambitieus hoog frequent systeem in de maak, waabij het Souburgseomroep- gebouw als thuisbasis dienst doet. In de nabije toekomst zal het mogelijk zijn om vanuit vrijwel elke plaats in de provincie draadloos contact te hebben met de ra diostudio en indirect dus weer met de luisteraar thuis of onderweg. Verslagge vers kunnen zich met behulp van deze geavanceerde techniek overal vandaan melden met informatie-heet-van-de naald. De toegepaste installaties zijn mobiel en kunnen gemakkelijk worden gedragen, bijvoorbeeld aan boord van een schip. Door de toepassing van deze techniek wordt een hulpstudio elders in de provincie - aanvankelijk werd ge dacht aan Zeeuwsch-Vlaanderen - vooralsnog overbodig geacht. In de derde plaats is er een eigen repor tagewagen. Dit voertuig is volgestouwd met elektronische apparatuur, waarmee zogenaamde lokatie-uitzendingen kun Oost-Souburg over geboorte, huwelijk en dood. nen worden gemaakt, 's Zomers vanuit plaatsen waar veel mensen samen zijn, 's winters vanuit gebouwen waar koren of andere muziekgezelschappen con certeren. Het zijn maar voorbeelden. Ten vierde is er de draagbare appara tuur, waarmee elke omroepmedewerker kan worden toegerust om opnamen te maken, die in allerlei vormen kunnen worden uitgezonden. De programma's De redactie van de Zeeuwse omroep ziet het als haar taak om te werk te gaan vol gens letter en geest van het voorlopige programmastatuut, op 24 oktober 1 988 goedgekeurd door het breed samenge stelde bestuur van de Stichting Omroep Zeeland. Daarin wordt de streekradio al lereerst defunctievan regionaal nieuws medium toegedacht: „Deze journalistie ke opdracht vergt een onafhankelijke en professionele programmastaf, die de bevolking systematisch informeert over gebeurtenissen, activiteiten en ontwik kelingen op alle terreinen van de Zeeuw se samenleving". Meteen vanaf de eerste dag krijgt de in formatievoorziening (Zeeuwse actuali teiten en achtergronden) de belangrijk ste plaats, onmiddellijk gevolgd door programma's met een service-karakter, na de zendtijduitbreiding in het begin jaar en later kan daarnaast in toenemen de mate aandacht worden gegeven aan de andere aspecten van het complete omroepprogramma. In uitzendingen, die speciaal worden gericht op aanhangers en beoefenaren van de sport in Zeeland bijvoorbeeld. Of van de amateuristische muziekbeoefening. Ook aan het ver strooiende element zal niet voorbij wor den gegaan. „Alle terreinen van de Zeeuwse samenleving", zegt het statuut. Dat biedt dus onbegrensde mogelijkhe den. De redacteuren van de omroep Zeeland zijn al weken lang in de weer met de voorbereiding van de eerste program ma's. De eerste contacten met de Zeeuwse „nieuwsbronnen" zijn even be moedigend als de enthousiaste belang stelling, waarmee de voorbereidende omroepactiviteiten in deze provincie worden gevolgd. Na de eerste uitzendin gen zullen die contacten verder worden uitgebreid en er zal worden aangestuurd op een verankering in het Zeeuwse leven van alledag. Journalisten hopen wel eens, dat door hun arbeid de samenleving een tikkeltje gesmeerder gaat lopen. Ter redactie bij Omroep Zeeland is naast die hoop zelfs sprake van verwachting en overtuiging in een groot verantwoordelijkheidsbe sef. Voor de sneller en beter geïnfor meerde Zeeuwse burger. U hoort nog van ons!

Zeeuws Tijdschrift | 1989 | | pagina 6