Zeeuws Tijdschrift Bestuur Redactie Abonnementen Brieven en stukken Inhoud Dr. C. Boertien, commissaris der koningin in Zeeland, voorzitter Mevr. G. de Vries-Hommes, lid Gedeputeerde Staten, vice-voorzitter Drs. L. A. DeWitte, docent, Middelburg, secretaris P. Menheere, beleggings adviseur, Middelburg, penningmeester Mr. R. H. A. M. Beaumont, vert. KZGW, Middelburg P. G. van den Bosse, oud-lid Gedeputeerde Staten, Axel Ing. K. J. J. Brand, hoofd technische dienst waterschap Hulster Ambacht, Hulst Dr. G. H. Buijssen, verf. KZGW, Middelburg A. J. G. Doeleman, landbouwer, Nieuwerkerk Drs. M. den Hollander-Faro, huisvrouw, Cadzand Dr. S. Knigge, econoom, Middelburg Mej. A. van der Leeden, onderwijs-consulente ZLM, Goes P. van der Veen, vert. KZGW, Oostkapelle P. J. I. Verhage, oud-secretaris gemeente Oostburg, Cadzand Drs. A. J. de Visser, directeur Zeeuwse Bibliotheek, Middelburg Jan van Damme Peter Don Wim Hofman Marlies Jongejan Jan Trimpe Burger Marinus Verburg Francisca van Vloten De abonnementsprijs van het Zeeuws Tijdschrift bedraagt voor Nederland f 43,20 (inclusief f 2,45 btw), voor België frcs 830, in beide gevallen franco per post. Men abonneert zich voor een gehele jaargang; opzegging dient te geschie den vóór 1 januari. De prijs per los nummer bedraagt f 8,80 (inclusief f 0,50 btw), frcs B 170. Voor toezending van losse nummers worden portokosten in rekening gebracht. Postrekening no. 480610, Zeeuws Tijdschrift, Middelburg. voor redactie en boeken ter bespreking zende men aan: Drs. P. van der Velde, Postbus 503, 4330 AH Middelburg. Ongevraagde bijdragen worden bij niet-plaatsing terug gezonden, mits retourporto was ingesloten. Alle correspondentie, die de redactie niet betreft, richte men aan de administratie: Postbus 330, 4330 AH Middelburg. Redactioneel, Paul van der Velde1 Duizend poenzen van Swiepje, Francisca van Vloten 2 Gods water over Gods akker, C. C. van Balen 6 Gedichten, Michel Huisman18 Kerk en samenleving in Zeeland in de negentiende eeuw, Bert Altena19 Repliek op kerk en samenleving in Zeeland in de negentiende eeuw, M. J. Wintle29 Necrologie, Prof. dr. A. Verhulst31 Boekbesprekingen33 Mededelingen van het KZGW35 Paul van der Velde Foto-omslag uit „Het Leven" 22e jaargang 1927 Produktie en advertentie acquisitie: Reclad, Middelburg Grafische vormgeving: Joke Apner, Middelburg Druk: Drukkerij van der Peyl-Kruiningen BV

Zeeuws Tijdschrift | 1990 | | pagina 2