Traverse Een tentoonsteilingsproject in Zierikzee De visvazen. Foto P. Honhoff. De deur wordt een onderdeel van het totale beeld maar wordt tevens benadrukt. Aan weerszijden van de deur zijn wachters afgebeeld. Door hun vorm en bepantsering lijken ze op vissen. De patronen lijken op heral dieke motieven. Door het signaalachtige vorm- en kleur gebruik (in de etsen) wordt de door gang (de deur) gemarkeerd. Als teken van de aanwezigheid van een grens tussen binnen en buiten, beschutting en openheid. Poëzie Lennie van Vugt combineert in haar werk verschillende materialen, zoals hout, lood en glas, maar ook aller hande voorwerpen worden erin verwerkt. „Mensen en menselijkheid vormen het thematisch uitgangspunt voor mijn werk. Mijn meest recente werk ken merkt zich door een ontwikkeling van horizontale projecties (schaduwbeel den uit eerder werk) in landschappen naar verticale figuraties. Anonieme sil houetten met daarin soms mytholo gische verwijzingen en symbolen die illustreren en relativeren". De discipline waar hij zich doorgaans toe beperkt, is schilderen. De uitdaging van deelname aan projecten als Traverse ligt voor hem grotendeels in het gegeven ver scholen dat hij enigszins afwijkt in technisch en thematisch opzicht. Projecten als Traverse zijn voor hem een aanvulling en een verrijking door de contacten met andere kunstenaars die eruit voortvloeien. Zo liggen de figuren die hij speciaal voor Traverse gemaakt heeft welke in reliëf te zien De samengestelde objecten vertellen een eigen verhaal. Er liggen vaak poëtische gedachten en schetsen aan ten grondslag die voortkomen uit haar belangstelling voor details en vluchtige situaties. „In Zierikzee heb ik me laten inspireren door het gegeven „water, zand en vissen". Deze thematiek sluit goed aan bij haar andere werk. Voor Traverse maakt Lennie van Vugt een aantal „visvazen". Deze komen buiten te staan in de nissen bij de Zuidhaven poort. In de „voorkamer" wordt de poëzie en ironie die haar werk kenmerkt, zichtbaar in een samen gesteld object voortgekomen uit een frappante gedachte over vissen en water. Simon Woudwijk baseert zich op een heel oud thema uit de epiek. Over zijn werk en motivatie zegt hij het volgende: 69

Zeeuws Tijdschrift | 1990 | | pagina 31