Signalementen Where Troy Once stood Iman Wilkens Uitg. Rider, Londen 1990 Prijs f 65,95 In zijn boek probeert Wilkens aannemelijk te maken dat Troje niet in Turkije ligt maar in de omgeving van Cambridge. Tevens beweert Wilkens dat Homerus, de schrijver van de Odyssee en de Ilias, een Keltische druïde is geweest die in Sint Joosland op Schouwen-Duiveland het levenslicht zag. Daar kan men als Zeeuw weinig op tegen hebben. In de opsomming van geografische naamsaanduidingen die Wilkens zijn gelijk moeten bewijzen, heeft hij merkwaardig genoeg de Berg van Troje aan de Monsterweg in Borsele over het hoofd gezien! Windmolens op Schouwen- Duiveland, a tourist guide Peter Honhoff Uitg. Drukkerij Provoost, Middelburg 1990 Prijs f 15,- Terwijl in de gewone gidsen voor toeristen meestal weinig mensen afgebeeld worden, staat in de onconventionele toeristengids van Honhoff de mens centraal. Door gebruik te maken van tegenstellingen, zwart-wit, jong-oud, plaatst Honhoff telkens twee foto's tegenover elkaar die een spanningsveld oproepen, dat doet glimlachen of tot nadenken stemt. Op de omslag van het fotoboek is een jong naakt meisje met een volwassen haardos op de rug gezien afgebeeld, dat aan het vliegeren is. Deze foto is illustratief voor Honhoff's fotoboek. De foto's zijn volwassen maar de achterliggende filosofie hangt nog in het luchtledige. Constantin Guys of de herinnering aan het heden G. Piersanti Uitgave van het Stedelijk Museum Vlissingen, Vlissingen 1990 ISBN 90.707.19.037 63 p. 44 afbeeldingen Prijs f 20,00 Catalogus bij een tentoonstelling die in de maand september in het Stedelijk Museum van Vlissingen is gehouden over de in Vlissingen geboren Franse tekenaar en schilder Constantin Guys. De tentoonstelling en de catalogus zullen uitgebreid besproken worden in het volgende nummer van het Zeeuws Tijdschrift. De stoomtram op Schouwen-Duiveland C. Pols Uitg. Deboektant, Zierikzee 1990 ISBN 90.71802.28.0 84 p. vele foto's Prijs f 34,90 De schrijver van dit boekje, die reeds meer dan dertig gelijksoortige publicaties op zijn naam heeft staan, reconstrueert met behulp van foto's de geschiedenis van het stoomtramwezen op Schouwen-Duiveland. In 1953 reed de laatste stoomtram op dat eiland maar als het aan de Stichting Rijdend Tram Museum ligt, zal binnenkort over een nieuw tramspoor, nu geen bieten maar toeristen van het Goereese strand De Punt naar het luxueuze recreatieoord Port Zélande in het Brouwershavensche Gat worden vervoerd. Het boekje is het tweede deel van een zevendelige serie, waarin de geschiedenis van de Rotterdamsche Tramweg Maatschappij uit de doeken zal worden gedaan. Water als wapen J. Cats (samensteller) Uitg. Den Boer en boekhandel De Ruiter, Middelburg 1990 64 p., vele foto's. Prijs f 9,90 In woord en beeld wordt in deze boekbrochure een overzicht gegeven van de inundatie van Walcheren in 1944. Het is een vervolg op de eerder verschenen uitgave „Vreselijke Vrijdag". Tevens bevat „Water als wapen" foto's van de onlangs op Walcheren onthulde oorlogs monumenten. De samensteller maakt er melding van dat tenminste één Nederlander op de hoogte was van het plan tot inundatie van Walcheren. In Zeeland 40-45 (Deel II) van G. van der Ham wordt met geen woord gerept over dit gegeven, terwijl het toch in de geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog van Lou de Jong staat vermeld. Land- Zeezicht, boerenbedrijf in Zeeland J. Bruins en P. Rosier Uitg. De Koperen Tuin, Goes 1990 ISBN 90.72138.11.2 24 p. met foto's en bouwplaten Prijs f 7,95 Het boek wil de belangstelling wekken voor de Zeeuwse boerderij. Het is bedoeld voor kinderen uit de hoogste groepen van de basisschool en de brugklas van het voortgezet onderwijs. In woord en beeld wordt de geschiedenis van de landbouw en het boerenbedrijf verteld aan de hand van het wel en wee van de hoeve Land- Zeezicht in Kamperland. Deze hoeve kan nagebouwd worden met de bijbehorende bouwplaten. Een mooi cadeau om op vijf december in de klomp te vinden. P.V.D.V. 197

Zeeuws Tijdschrift | 1990 | | pagina 39