Mededelingen van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen Commissie tot Redactie Archief en Werken In de nieuwe serie Werken uitgaven door het genootschap zullen dit najaar twee nieuwe delen verschijnen. 1. In november verschijnt de bundel over de 17e eeuwse literator Johan de Brune de Oude. 2. In november zal „De zorg gewogen, zeven eeuwen Godshuizen in Middelburg" verschijnen. Deze studie is het resultaat van een onderzoek naar de geschiedenis van de Gods huizen te Middelburg, door mevrouw drs. H. Kool-Blokland in opdracht van het bestuur van de Godshuizen te Middelburg verricht. Voor intekening op „De zorg gewogen, zeven eeuwen Godshuizen in Middel burg": tel. 01180-30347. Werkgroep Maatschappij-Wetenschappen (WMW) (opgericht 14 december 1988) "Het doel van de Werkgroep is een breed kader te bieden aan beoefenaren van de maatschappij-wetenschappen, waarin zij een bijdrage kunnen leveren vanuit hun of haar vak discipline." Niet alleen sociologen, politicologen, sociaal-geografen vinden hier hun plaats, maar ook economen, juristen en historici De Werkgroep bereidt momenteel (eind augustus) het programma voor haar tweede jaar voor. Er zijn plannen voor een jaarthema over besluitvorming. Het lijkt aantrekkelijk dit onderwerp vanuit verschillende casus te bestuderen. De theorie van de besluitvorming als mede invalshoeken vanuit diverse disci plines (politikologie, sociale psychologie, bestuurskunde, enz.) zijn daarbij nood zakelijk. De Werkgroep vraagt om suggesties van belangstellenden uit het veld voor geschikte onderwerpen uit het interesse gebied. Onlangs (begin augustus) is het eerste jaar van de Werkgroep afgesloten. Hrt thema was "De Zeeuwse Arbeids markt". De resultaten van de bijeen komsten, die daaraan gewijd waren, zijn ingebracht in de studiedagen over "Arbeidsvoorziening" van de Zomer- universiteit 1990. Belangstellenden wordt gevraagd zich te wenden tot een van de contactpersonen: Mevr. drs. E. F. Molendijk-Dijk, Spanjaardstr. 29, 4331 EM Middelburg (01180-26793) of dr. P. L. Schoonheim, Vlissingsestr. 10, 4331 KV Middelburg (01180-15939). Op verzoek krijgt u informatie over de Werkgroep toegezonden! Woensdag 23 januari 1991; zelfde loka- tie, ook half acht. Dr. D. den Hengst over: de vierde-eeuwse Renaissance. In de laatste decennia van de 4e eeuw beleefde de heidense literatuur een kunstmatige bloeiperiode, waarin de Romeinse tradities werden gecultiveerd in een meest onuitgesproken verzet tegen het Christendom; Symmachus, Ammianus Marcellinus, en Macrobius. Woensdag 13 maart 1991, - ditmaal acht uur -, zelfde lokatie: Prof. Dr. A. W. Grootendorst over: Pythagoras en zijn kring. In deze voordracht zal de figuur van Pythagoras van verschillende kanten worden belicht. In het bijzonder krijgen de vrouwen, die tot zijn school behoorden, aandacht. De lezing is ook voor niet-wiskundig onderlegden geschikt. Alle belangstellenden welkom. Een bijdrage in de kosten (f 3,50) door niet NKV-leden wordt door ons op prijs gesteld. Lezingen Woensdag 7 november 1990 half acht, Bolwerkzaal Stadsschouwburg Middel burg. Drs. R. van Beek: Nederlandse opgravingen in Klaromenal (Turkije). Spreker werkt samen met archeologen van de universiteit van Izmir in deze in de 10e eeuw vóór Chr. vanuit Athene gestichte stad. De stad zelf was tot voor kort nauwelijks bekend. De lezing zal een goed beeld geven van historisch en archeologisch stadsonderzoek. Met dia's. Copy voor eerstvolgende mededelingen Vóór 1 november 1990: naar bureau van het Genootschap t.a.v. drs. A. M. P. Kaashoek. 200

Zeeuws Tijdschrift | 1990 | | pagina 42