Wetenschap en vriendschap werk van Arthur van Schendel: Een zwerver verdwaald: mijn liefste Tera, zulk een zwerver ben ik ook, maar nog niet verdwaald, 30 nov. 1933. Een huwelijk werd uitgesteld omdat Pico zich verplicht voelde zijn moeder te verzorgen die ernstig zenuwziek was. Zoveel mogelijk heeft hij zijn moeder begeleid totdat zij in december 1944 overleed. Het huwelijk van Pico en Tera werd 24 augustus 1945 te Amsterdam voltrokken en de inzegening geschiedde door da. A. J. Meerdink-van den Ban in de Doopsgezinde Kerk. Er bestaan twee gastenboeken, een van „De Wael" en een van de Parnassusweg te Amsterdam waar het echtpaar ging wonen tot maart 1965 met vacanties in Domburg. Pico werd ook als conservator aan het Zoölogisch Museum verbonden. In 1965 vestigden zij zich definitief in Domburg. Het Domburgse gastenboek begint in 1946, het Amsterdamse in 1947. Naast de wetenschap werd, zoals gezegd, met verve de gastvrijheid onderhouden en dat is iets om nooit te vergeten. Tera was als schelpendeskundige bekend over de hele wereld. Dat is duidelijk gebleken bij het afscheid van het Zoölogisch Museum met o.a. de aanbieding van het doctoraat honoris causa in de natuurwetenschappen van de Universiteit van Giessen (Did). Zij heeft mij onder haar microscoop laten zien weike wonderen in iedere schelp verborgen zitten. Prof. dr. W. E. Ankel van de Justus Liebig-Universiteit te Giessen biedt te Amsterdam Tera de bul aan van het doctoraat honoris causa in de natuurwetenschappen, 17 dec. 1964.

Zeeuws Tijdschrift | 1991 | | pagina 40