Mededelingen van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen ADRES BUREAU GENOOTSCHAP Kousteensedijk 7 (Zeeuwse Bibliotheek), 4331 JE Middelburg. Tel. 01180-30347. Het bureau is geopend op maandag, woensdag en vrijdag van 9.30-12.00 uur. Via de telefoonbeantwoorder kunnen echter op alle dagen van de week bestel lingen, mededelingen en verzoeken om inlichtingen plaats vinden. Samenstelling Dagelijks Bestuur Sinds de Algemene Ledenvergadering van 10 december 1990 is het dagelijks bestuur als volgt samengesteld: Mr. J. van Marion, voorzitter Prof. dr. H. J. Pabbruwe, vice-voorzitter Drs. A. M. P. Kaashoek, secretaris J. W. Weug, adjunct-secretaris J. A. Heyse, thesaurier Drs. J. H. Kluiver, hoofdconservator. Ook vanaf deze plaats bedanken wij mevrouw E. A. Binkhorst voor de enthousiaste wijze, waarop ze enkele jaren het hoofdconservatorschap heeft vervuld. Als waarnemend hoofdconservator en conservator van de Historisch- topografische Atlas "Zelandia Illustrata" blijft ze gelukkig nauw bij het Genootschap betrokken. De heer drs. J. H. Kluiver, haar opvolger, is een oude bekende die wij u niet hoeven voor te stellen. We heten hem welkom in het dagelijks bestuur en wensen hem veel genoegen bij zijn werkzaamheden voor het Genootschap. Algemeen Bestuur Tot lid van het Algemeen Bestuur werd namens de werkgroep Historie en Archeologie aangewezen de heer drs. L. Zoodsma als opvolger van de heer B. Oele. In de laatste AB-vergadering is de heer Oele door de voorzitter uitvoerig uitgezwaaid, maar ook vanaf deze plaats bedanken we hem voor het werk, dat hij gedurende vele jaren voor ons Genootschap verricht heeft. De heer Zoodsma wensen wij een plezierige tijd als bestuurslid toe. Overige benoemingen Ter aanvulling van de commissie tot Redactie van Archief en Werken werden benoemd mevrouw drs. D. M. A. Noorlander-van der Lee en de heer dr. F. F. X. Smulders. De heer drs. P. J. Smallegange werd in de Commissie voor de Verzamelingen tot subconservator van de Zelandia Illustrata benoemd. In dezelfde commissie werd de heer mr. W. Dirksen tot subconservator Boeken en Handschriften benoemd. Wij wensen hen allen veel plezier bij hun Genootschapsactiviteiten. Vertegenwoordigers van het Genootschap Bestuur Zeeuws Tijdschrift: de heren dr. G. H. Buijssen, dr. P. L. Schoonheim en P. van der Veen. Bestuur Zeeuws Museum: de heren drs. J. H. Kluiver, J. M. Moraal en prof. dr. H. J. Pabbruwe. Stuurgroep Delta Academie van Weten schappen: de heren drs. G. M. Kerkhof en mr. J. van Marion. Zeeuwse Culturele Raad: mevrouw drs. I. H. Vogel-Wessels Boer. Bestuur Omroep Zeeland: de heer B. Teunis. Schenkingen aan Genootschap Voorbeeld ter navolging. Het Genootschap werd in december 1990 aangenaam verrast door een aanzienlijke schenking door een van de leden. Het betreft een schenking in de vorm van een lijfrente. Gedurende vijf jaren zal genoemd lid f 4000,schenken ten bate van de Verzamelingen. Vanaf deze plaats onze hartelijke dank voor deze royale geste! Wij attenderen de leden gaarne op deze vorm van schenking. Bij schenking in de vorm van een lijfrente zijn de termijnen volledig aftrekbaar van de inkomstenbelasting, dit in tegestelling tot gewone schenkingen, waarbij een drempel geldt van 1% van het bruto inkomen. Wel moet de schenking als lijfrente bij notariële akte worden geregeld. Wij verstrekken gaarne nadere informatie over deze materie. Nieuwe uitgaven Eind vorig jaar verschenen twee nieuwe uitgaven van het Genootschap: Johan de Brune de Oude (1588-1658) Een Zeeuws literator en staatsman uit de zeventiende eeuw. Werken Genootschap nr. 6. Deze bundel bevat de voordrachten van het in 1988 gehouden Johan de Brune- .1011 AN DE BRUNE 1)1' OUDE t I5XX-I658J C aiC'I'» /i O fEtu.'or co* .v/t<7>c F.l.N /.LI ?.:WS LITERATOR EN S1A -\TSMAN UJT DL ZEVENTIENDE I I I W symposium. Persoon en werk van deze bijzonder Zeeuwse raadpensionaris worden van verschillende kanten belicht. 160 pp. Prijs f 30, De Zorg gewogen. Zeven eeuwen Godshuizen in Middelburg, door dr. J. L. Kool-Blokland. Naar aanleiding van de fusie van de Walcherse ziekenhuizen besloot het bestuur van de Godshuizen Middelburg de geschiedenis van het Middelburgse gasthuis, de weeshuizen en andere instel lingen van sociale zorg in het verleden te boek te stellen. Het resultaat is een doorwrocht, omvangrijk en prettig leesbaar geschiedwerk over zeven eeuwen zorg voor zieken, wezen, ouderen en zwakzinnigen in Middelburg. Door vele subsidies kon de prijs relatief laag blijven. Met zijn 640 pagina's en meer dan 100 illustraties kost het boek slechts f 49,50. Wij bevelen de lezers tevens aan de ten toonstelling "Van zieken en wezen" in het Zeeuws Museum te Middelburg te bezoeken. Hier kan men vele van de afgebeelde voorwerpen in het echt zien. Genoemde boeken kunnen worden besteld bij de administratie van het Genootschap, Kousteensedijk 7, 4331 JE Middelburg. Men kan ook telefonisch bestellen onder 39

Zeeuws Tijdschrift | 1991 | | pagina 45