Mededelingen van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen tel. 01180-30347. De telefoon- beantwoorder is dag en nacht paraat. Leden genieten een korting van 10%. Wintercolleges De afgelopen serie van 4 colleges over het thema "Wat houdt de samenleving bijeen", verzorgd door prof. dr. J. M. M. de Valk van de Erasmus Universiteit te Rotterdam, mocht zich in een goede belangstelling verheugen. Per college waren 70 deelne(e)m(st)ers aanwezig. De docent heeft zich bereid verklaard ook in het volgende winterseizoen een viertal colleges over een sociaal- filosofisch onderwerp voor zijn rekening te nemen. De organisatiecommissie denkt daarmee velen een aangename dienst te bewijzen. Bij het verschijnen van dit ZT-nummer zal ook serie II over de ontwikkelingen in Oost-Europa wel afgerond zijn. Een bemoedigend aantal belangstel lenden heeft zich hiervoor aangemeld. Intussen is de commissie alweer druk in de weer de Wintercolleges voor het komende seizoen te organiseren. Gedacht wordt o.a. aan een serie colleges over de wereld van de Islam. Voor suggesties houden wij ons aanbevolen. Werkgroep Maatschappijwetenschappen (opgericht 14 december 1988) Het doel van de werkgroep is een breed kader te bieden aan beoefenaren van de maatschappij-wetenschappen, waarin zij een bijdrage kunnen leveren vanuit hun of haar vakgebied. Niet alleen sociologen, politicologen, sociaal geografen vinden hier hun plaats, maar ook economen, juristen en historici. Op 7 februari start het tweede jaar van de WMW. Ditmaal staat, zoals reeds aangekondigd, centraal: "De Besluit vorming bij Lagere Overheden". Daarbij zal een aantal casus van besluit vorming in Zeeland aan de orde komen. Natuurlijk gaat het steeds om actuele gevallen waarin Gemeenten, Provincie of Waterschappen een rol hebben gespeeld. Eveneens zal aandacht besteed worden aan de rol van de burger en de kwaliteit van het genomen besluit. Het jaar wordt geopend met een lezing van dr. A. R. Edwards. De titel luidt: KAN BESLUITVORMING FALEN? De heer A. R. Edwards was na zijn studie politieke en sociale wetenschappen te Rotterdam achtereenvolgens werkzaam bij de Vereniging van Nederlandse Gemeenten en de Landbouwuniversiteit te Wageningen. Thans is hij universitair docent aan de vakgroep Bestuurskunde van de Erasmus Universiteit te Rotterdam. Met zijn lezing zal hij een algemeen theoretisch kader stellen voor ons thema Besluitvorming. Hij zal zijn betoog toelichten met voorbeelden uit zijn onderzoek voor de Vereniging van Ned. Gemeenten. Wij hopen dat er een levendige discussie op gang komt, en dat een aantal leden gemotiveerd raakt om met ons mee te doen aan de verdere uitwerking van ons programma. De bijeenkomst vindt plaats op donderdag, 7 februari in de Schouwburg (Bolwerkzaal) aan het Molenwater 99, om 20.00 uur. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de secretaris van de werkgroep: mr. C. A. Meulendijk, Spanjaardstraat 36, 4331 ER Middel burg, tel. 01180-13642, of dr. P. L. Schoonheim, Vlissingsestraat 10, 4331 KV Middelburg, tel. 01180-15939. Lezingen Werkgroep Geologie: 15 februari, dhr. R. Pouwer over "IJsland, geologie, landschap en geschiedenis van een vulkaan-eiland". Kantine Provinciale Griffie, Abdijplein, Middelburg. Aanvang 20.00 uur. Natuurkundig Gezelschap: 15 februari. Dr. W. van Driel, Sterrenkundig Instituut, Amsterdam over "Help, het beeld is zoek" (Op zoek naar de "Donkere Materie"). Zeeuwse Bibliotheek, Middelburg. Aanvang 20.00 uur. Wintercollege: 22 februari. Dr. A. P. van Goudoever, docent Oost- Europese geschiedenis aan de RU te Utrecht over "De Sovjet-Unie in de jaren '90. Onvermogen tot bevrijding van de totalitaire staat"? Aula Zeeuwse Bibliotheek, Middelburg. Aanvang 16.45 uur. Werkgroep Theologie: 5 maart. K. Douven, auteur van "Het christendom op weg naar de 21e eeuw". Schouwburg, Middelburg. Aanvang 15.30 uur. Nederlands Klassiek Verbond in Zeeland: 13 maart. Prof. dr. A. W. Grootendorst over "Pythagoras en zijn kring". Stadsschouwburg (Bolwerk), Middelburg. Aanvang 20.00 uur. Werkgroep Geologie: 15 maart. Dhr. M. C. Kerkhoff over "Pleistocene zoogdieren: 3 fauna's van de Maasvlakte." Kantine Provinciale Griffie, Abdijplein te Middelburg. Aanvang 20.00 uur. Natuurkundig Gezelschap: 20 maart. Ir. L. J. M. van Soest, Centrum voor Plantenveredelingsonderzoek (CPO), Wageningen over "Potentiële landbouw gewassen voor industriële toepassingen". Zeeuwse Bibliotheek, Middelburg. Aanvang 20.00 uur. Werkgroep Theologie: 21 maart. Dr. P. van Gennip, algemeen secretaris van de Kath. Raad voor de Kerk en Samenleving, Slotbeschouwing over thema "New Age". Zeeuwse Bibliotheek, Middelburg. Aanvang: 15.30 uur. Werkgroep Geologie: 12 april. Dhr. D. Wiltenburg over "Vuurstenen". Kantine Provinciale Griffie, Abdijplein, Middelburg. Aanvang 20.00 uur. Natuurkundig Gezelschap: 19 april. Dr. W. C. Sinke, Energieonderzoek Centrum Nederland, Petten over "Electriciteit uit zonlicht". Zeeuwse Bibliotheek, Middelburg. Aanvang 20.00 uur. Copij voor volgende mededelingen Vóór 10 maart 1991 naar bureau van het Genootschap, Kousteensedijk 7, 4331 JE Middelburg. 40

Zeeuws Tijdschrift | 1991 | | pagina 46