Galerie: 175 jaar Zeeuwen in den vreemde boulevard in Vlissingen. Een informeel maar belangrijk punt is het bezoek aan de familie Van Doorn op het Moesbosch, één van de adelijke Zeeuwse families die een hechte band heeft met Non Sordent. Ter gelegenheid van een lustrum wordt ook vaak iets geschonken aan een gemeente. Zo kreeg de gemeente Veere in 1950, nadat de boom voor de Camp- veerse toren was ontworteld door een wat onkundig automobilist, een nieuwe boom aangeboden. Ter bescherming van de boom tegen andere chauffeurs werd er een zeskantige bank bij gegeven. Ook Oostkapelle heeft Non Sordent-bomen in de gemeente. Tijdens de viering van het 29e lustrum werd de Commissaris van de Koningin een vergaderhamer van palmhout aangeboden, zodat hij zijn vergaderin gen met meer stijl kan voorzitten. En het daaropvolgende lustrum waren de burgemeester en wethouders van de gemeente Vlissingen de gelukkigen: zij kregen een barometer, teneinde de collegekamer in het nieuwe en nog wat kale stadhuis op te vrolijken. Zoals elk gezelschap heeft ook Non Sordent een beschermheer, te weten Doove Ko, een Walcherse boer van om en nabij 175 jaar oud. Doove Ko heeft op 4 oktober 1986 misschien wel het mooiste cadeau aan de provincie gegeven. Met Rijkswaterstaat had hij afgesproken dat er bij de Stormvloed kering in de Oosterschelde een extra pijler zou komen die in een werkhaven zou blijven staan, als markeringspunt voor de 'dijk op zee'. Nadat H.M. de Koningin de Stormvloedkering in gebruik had genomen hebben de toenmalige 'juungsjes', met gevaar voor eigen leven, een plaquette namens Doove Ko op de pijler aangebracht. In de Zeeuwse tekst hierop brengt Doove Ko zijn bewondering en verontrusting over de technische ontwikkelingen tot uitdrukking. Al 175 jaar kunnen Zeeuwen die in Leiden gaan studeren terecht bij een Zeeuws dispuut, een van de weinige in Nederland. En aangezien er in Zeeland voorlopig nog geen universiteit komt, gaat Non Sordent nog een groot aantal lustra tegemoet. Non Sordent bij een ter gelegenheid van het 35e lustrum op het buiten het Moesbosch van de Familie Van Doom. 112

Zeeuws Tijdschrift | 1991 | | pagina 34