De 'Zeeland Cultuurmaand' September 1991, 3e Zeeland Cultuurmaand m -- V 'i; >lvv";v W S 4 :>'i Jfr. 1 >V"" m - r-è wm s - Kamermuziekfestival Schouwen- Duiveland en Tholen, Jazz Down by the sea Domburg 1991 en het Jazz festival Nieuwe Muziek genoemd worden. Ook de beeldende kunst is met twee installaties van de bekende fotograaf en beeldende kunstenaar Paul de Nooijer, de Open-atelierroute Middelburg en twee overzichttentoon stellingen van Dolf Jaspers goed vertegenwoordigd in de 3e Zeeland Cultuurmaand. Het tweeluik rond Dolf Jaspers betreft een primeur, want de Cultuurmaand gaat daarmee de grens over. Een van de tentoonstellingen vindt namelijk plaats in Assenede (B Ook de geïnteresseerden in de oude en nieuwere cultuurhistorie kunnen bij de grote Nehalennia-tentoonstelling in Goes en in het stoomweekend van de Stoomtram Goes-Borsele hun hart ophalen. Besloten is het openings programma van de Zeeland Cultuur maand een duidelijker publiekskarakter te geven. Zaterdag 31 augustus zal Goes in het teken van deze opening staan. Het publiek zal 's middags al in de binnenstad op zijn hoede dienen te zijn als de theatergroepen Wurre Wurre en Theatre Dècalé de straten tot hun tijdelijke rijk zullen verklaren, 's Avonds zal in de Grote Kerk te Goes de Portugese zangeres Linda de Suza de 3e Zeeland Cultuurmaand open zingen. Ook de slotmanifestatie, wederom in Optreden van Jaap van Zweden en Ronald Brautigam tijdens de opening van de 2e Zeeland Cultuurmaand op 1 september 1990 te Domburg (foto: J. Wolterbeek). dat ook de 2e editie van de Zeeland Cultuurmaand als geslaagd kon worden beschouwd, maar uit de evaluatie bleek dat er toch nog het nodige te verbeteren was aan het produkt "Zeeland Cultuurmaand". het Filmfestival Zeeland hun opwachting maken. Helaas zal het in 1989 voor het eerst plaatsvindende Uit-theaterfestival niet meer plaatsvinden. Het eerste festival is mislukt. Als volwaardige vervangers kunnen zondermeer het Wij staan nu aan de vooravond van de 3e editie van de Maand. Een bekend spreekwoord luidt "Drie maal is scheepsrecht". En natuurlijk mag er dit jaar weer meer verwacht worden van de Zeeland Cultuurmaand. Het zou echter te gemakkelijk zijn te stellen dat in 1991 de Maand haar definitieve vorm heeft gevonden. Het zal nog enige jaren duren voor de Zeeland Cultuurmaand een 'echt' begrip is in cultureel en toeristisch-recreatief Nederland. Dat de Cultuurmaand hard op weg is dit te worden staat voor de organisatoren buiten kijf. Dit jaar is het aanbod weer diverser dan in de voorgaande edities en bestaat er ook meer tevredenheid over de spreiding ervan in tijd en niet te vergeten naar regio. In de 3e Zeeland Cultuurmaand zullen ook voor de derde keer het Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen en Het komische duo Wurre Wurre treedt op 31 augustus 1991 in de binnenstad van Goes op.

Zeeuws Tijdschrift | 1991 | | pagina 7