Bouwen aan kunst in Zeeland Utopie of werkelijkheid? Nico Out gepresenteerd werd. Inmiddels stromen bijvalbetuigingen van gerenommeerde cultuurdragers binnen en loopt de discussie wie het gebouw moet betalen. Dan is er ook nog het onlangs officieel gepresenteerde beleidsplan van de Zeeuwse Museumstichting. Die wil het Zeeuws Museum uitbouwen. Het moet "nog duidelijker een begrip worden in Zeeland en in de omringende provincies en buurlanden: een museum van nationaal en gezien de geografische situering, ook van 'internationaal' belang". Uiteindelijk kan dat alleen door een forse uitbreiding van het vloeroppervlak. Het met het museumgebouw verbonden Rijks archief gaat in de loop van dit decennium verhuizen. Het Zeeuws Het toekomstige Maisbaaicomplex. Foto: \N. Riemens. Voor mij was hij een verrassing: een fris uitgevoerde provinciale nota, voor de gelegenheid door een vlot formu lerende tekstschrijver bewerkt: 'Zeeland aan zet'. Naast een reeks bekende en voortvarende maatregelen op economisch, planologisch en toeristisch terrein, was er zowaar een culturele gedachte van allure in te vinden. Er zou een museum voor hedendaagse beeldende kunst komen. Dat was in januari 1990. Van de dertien projecten uit Zeeland aan Zet worden er in februari 1991 5 rijp geacht voor verdere ontwikkeling. Het ermee gemoeide bedrag is 485.200 gulden. Daar komt in juni dan nog bij 'De verkenning van mogelijkheden van de Zeelandboulevard'. Nu, 2 jaar na het uitbrengen van de 'strategische verkenning', lijkt het erop dat Zeeland besloten heeft niet meer aan zet te zijn, maar gewoon af te wachten onder het motto "Doe maar gewoon dan doe je al gek genoeg". Is de gedachte aan een museum voor moderne kunst daarmee ook vervlogen? De gemeente Middelburg had ook plannen voor een museum, naar verluidt een 'Appel-museum'. Het zou door Aldo van Eyck worden ontworpen en moest een plaats krijgen in het Maisbaaigebied. Het was lang stil: ook die plannen leken verstoft te zijn. Sommigen vreesden dat de bejaarde meester er niet meer aan toe zou komen, anderen hoopten dat wellicht. Tot eind vorig jaar de maquette 10

Zeeuws Tijdschrift | 1992 | | pagina 16