Signalementen Connie Dekker. 'Ten hemel schreiend' (Op water gebouwd, Goes 1991). Foto: Wim Riemens. In deze rubriek komt slechts een miniem percentage van de vele honderden publicaties die per jaar over Zeeland verschijnen aan bod. Om een indruk te geven van de jaarlijkse productie, volgt hieronder een selectieve alfabetische opsomming van een aantal titels die afgelopen jaar het licht zagen maar in deze rubriek niet gesignaleerd werden. Dit in deze vorm éénmalig signalement zou ook gelezen kunnen worden als een profiel van een goed geïnformeerde Zeeuw of Zeeuwse. Aan de slag, resultaten enquête naar de leefbaarheid in het dorp Borssele (Dorpsraad Borssele). Afvalstoffen startnotitie/voorontwerp PAP III (Provincie Zeeland). Arme kant van Vlissingen: een onderzoek van de werkgroep DISK (Dienst in de Industriële samenleving vanwege de kerken). Boekdrukkers, -verkopers en -binders in Zeeland en Staats-Vlaanderen tot ca. 1810 (Wiggers, A.). Catalogus van de kunstveiling van beeldend werk door J.C.J. van Schagen waarvan de opbrengst zonder veilingkosten ten gunste komt van het S.O.S. kinderdorp in Indonesië. Concept gemeentebeschrijving Hulst. Distribution and biomass of bacteria in the Delta region of sw Netherlands (Peelen, R./Help, C.H.R./Hummel, H.). Dorpsplan Vrouwenpolder (Veere). Ekonomische inventarisatie van de Kanaalzone Gent-Terneuzen: een aanzet tot grensoverschrijdende samenwerking op ekonomisch gebied. Eurregio Scheldemond: gemeen schappelijk ontwikkelingsconcept (samenvatting Provincie Zeeland). Fortress of the Dunes: a novel of the Walcheren operation, 1944 (Anthony Lawman). Geheim Dagboek (1971 -1972). Goeree-Overflakkee: tiende penninq (1542). Grens gerelativeerd: de grens overschrijdende samenwerking in de nieuwe Eurregio Scheldemond (Hoekvelde, G.A.). Koren en Kaf (roman). Leven op een Zuid-Bevelands dorp rond 1900 (wat moeder vertelde). Maatschappelijk draagvlak Zeeuws boerenbroodproject (een oriënterend marktonderzoek). Met geen drooge oogen om tesien, de ondergang van het VOC-retourschip 't Vliegend Hart (1753). Moslims in Zeeland (leven met een ander geloof). Ondersteuning van vrouwen emancipatie in Zeeland (een inventariserend onderzoek). Ontwerp beleidsplan Voordelta (Bestuurlijk Overleg Voordelta). Onze familie; Hage, geluk, Kloote, Berrevoets (Hage, M.A.). Op zoek naar het beulszwaard (het museumbeesje in Zeeland). Professor Zeeman goes Crea Provincie diskette (Zeeland). Rond de kerk in Zeeland (derde verzameling bijdragen van de Vereniging voor Nederlandse kerkgeschiedenis). Hoe meiden door het verbeteren van de ruimtelijke omstandigheden gestimuleerd kunnen worden om meer deel te kunnen nemen aan aktiviteiten in sociaal-kulturele centra (Ruimte voor meiden). Sikkel als souvenier, landarbeid op Zuid-Beveland in het begin van deze eeuw (Mallekote, M.). Sociale onrust in Zeeland, 1845-1846 (Kroes, Paul). Stof in de kluis, analyse van stof in de boekenkluis van de Zeeuwse bibliotheek. Stormvloedkering Oosterschelde (Braille). Trillingshinder in Middelburg (Lutz, R). Van Schuttershof tot Soep'uus, geschiedenis van voetbooggilde en herensociëteit (Heerebout, G.R.). Vandaag is er niet (Michel Huisman). Werklast van de wijkverpleging, ontwikkeling en gebruik van een instrument om de werklast te kunnen meten (Lodder, M.). Westerschelde oeververbinding, gevolgen van een aangescherpt milieubeleid op de exploitatie (Zeeuwse Milieu Federatie). Willen vrouwen meer? Vrouwen in Zeeland, werkgenegenheid en werkgelegenheid (Stichting Vrouw Werk Zeeland) en Zeeland bestaat niet, volgens Willem Brakman (een herdruk). 33

Zeeuws Tijdschrift | 1992 | | pagina 39