Culturele agenda Ephraim Cabot is een oude boer in New England ten tijde van de gold rush. Met drie zoons, twee uit een eerder huwelijk en één -Eben- uit een tweede, leeft deze hardwerkende man afgezonderd van de wereld op een boerderij in de schaduw van reusachtige olmen. Onlangs is hij voor de derde keer getrouwd, met een veel jongere vrouw, Abbie. Wanneer zijn twee-broers naar het veelbelovende Californië vertrokken zijn, blijft Eben achter met zijn bejaarde vader en zijn aantrekkelijke nieuwe vrouw. Spoedig ontbrandt tussen zoon en stiefdochter een helse begeerte en uiteindelijk wordt Abbie zwanger... Ivo van Hove regisseerde eerder bij Het Zuidelijk Toneel "Rouw siert Elektra", O'Neill's tragedie over haat, verlangen en andere verboden passies. "Het begeren onder de olmen" werd door O'Neill vijf jaar eerder geschreven, een drama over de verwoestende kracht van hebzucht en lust, waarin het geweld ontembaar toeslaat. allerlei maatschappelijke situaties bekommentarieert, heeft Nucleodanza op vele internationale festivals grote faam bezorgd. Vrijdag 10 april - Stadsschouwburg Middelburg - 20.30 uur LE CRI Afrikaanse dans/muziekproduktie van Angèle Etoundi Essamba Angèle Etoundi Essamba is geboren in Kameroen en verwierf vooral bekendheid als fotografe en maakster van het boek "Passion" met zwart-wit opnamen van vooral zwarte vrouwen. Inmiddels heeft zij ook twee dans- en muziekprodukties gemaakt die -net als haar foto's- in het teken van kontrasten staan. Voor haar nieuwste produktie stelde zij een groep van acht dansers en drie musici samen om op authentieke wijze bepaalde facetten van de Afrikaanse kuituur te belichten, een kuituur die nu aan het verdwijnen is. "Le Cri" vertelt in dans- en zangvorm het dagelijks leven van een dorp, een dorp waarin leven en dood elkaar in evenwicht houden en met elkaar leren leven. Centraal personage is een dorpsgek die met zijn afwijkende gedrag de mensen anders laat denken. Het nee zeggen van de dorpsgek tegen een traditionele gewoonte wordt aanvankelijk als blasfemie ervaren, maar uiteindelijk bewerkstelligt hij een mengvorm tussen bestaande gewoonten en moderne waarden. Daarmee gaat "Le Cri" over de botsing tussen traditie en een nieuwe ziens- en levenswijze, een strijd die door gebruik van moderne en traditionele instrumenten ook in de muziek terug te vinden is. Zaterdag 18 april - Stadsschouwburg Middelburg - 20.30 uur Dinsdag 7 april - Stadsschouwburg Middelburg - 20.00 uur KOMBINATIEKOFFIEKONSERT: Iris van der Wardt (fluit) en Hans van Ham (piano) spelen werken van o.a. Poulenc, Messiaen en Fauré; Karin van der Poel (zang) en Jan- Willem Nelleke (piano) vertolken werk van o.a. de Falla, Reger en Ives. Zondag 8 april - Kloveniersdoelen Middelburg -11.30 uur NUCLEADANZA De choreografieën van de Argentijnse groep Nucleodanza vallen op door de weliswaar moderne, maar toch zeer toegankelijke dansvormen, terwijl aan aankleding en licht zeer grote aandacht wordt besteed. In de verhalende dansen is ook plaats voor humor, iets wat in de moderne dans helaas nogal eens vergeten wordt. De twee artistieke leiders en choreografen van de groep, Margarita Bali en Susana Tambutti, hebben elk hun eigen individuele stijl, maar er zijn ook vele raakvlakken. Met name de manier waarop men op luchtige wijze 40 Zomernacht van Gebroed. Foto: Hou-producties.

Zeeuws Tijdschrift | 1992 | | pagina 46