Culturele agenda Fidelio familie-opera Fidelio (naar de opera van Beethoven) is een kinderopera met een volwassen boodschap. De rollen worden gespeeld door Frank Groothof en Erna Sassen. Het verhaal gaat over de spoorloze ver dwijning van de journalist Floristan, die door zijn vrouw Leonore wordt gezocht. Ze krijgt van niemand hulp en ze wordt van het kastje naar de muur gestuurd. Maar ze laat het er niet bij zitten. "Groothof en Sassen bewijzen dat er met Fidelio valt te dollen" schrijft de Volkskrant. Aan U om te beoordelen of dat waar is. Zuidlandtheater Terneuzen zondag 24 mei - 15.00 uur Festivals 750 jaar Sint Anna Ter Muiden Het vriendelijke, inspirerende kunstenaars plaatsje Sint Anna ter Muiden bij het Zeeuws-Vlaamse Sluis heeft 750 jaar gele den stadsrechten gekregen en dat wordt dit jaar uitbundig gevierd. Zo is er inmiddels een historisch werkje verschenen, geschreven door P.E. de Broek en B. Kennis, dat eind maart ten doop werd gehouden. Het festival wordt geopend op 24 april door de ingebruikstelling van de gerestaureerde pomp op het Marktplein. Verder wordt die dag de tentoonstelling "Acht eeuwen St. Anna ter Muiden" in het raadhuis geopend. Deze eerste feestdag wordt beslo ten met een pianoconcert in de N.H. kerk door musicus Willem Brons. Op de tweede feestdag, zaterdag 9 mei, wordt in diezelfde kerk een academische zitting gehouden, waar de Leidse historicus professor Blokmans een voordracht over het plaatsje zal houden. Organist Wim Wildschut is 's avonds om acht uur te horen in een orgelconcert. Alle basisscholen uit de regio doen op zaterdag 20 juni mee aan een schaak toernooi, terwijl er verder nog hardloop wedstrijden, trimlopen en een fietstoertocht plaatsvinden. Tussen 1 juli en september exposeren ver schillende kunstenaars - zoals Liebeth Huser, Wim Krull, Ernest Joachim, Willem Ensinck, Willem Vermandere en Mieke Selleslag - in het raadhuis. Ook zullen er vier moderne beeldhouwwerken in de open luchtte bewonderen zijn. Schilderijen van de Duitse impressionistische meesterschilder Paul Baum, die rond de eeuwwisseling in St. Anna woonde, is in dezelfde periode in de raadskelder van het Sluisse stadhuis te zien. Hofpop-festival De parkeerplaats '"t Hof van Tange" in MIDDELBURG zal op 30 april en 1 -2 mei meer popliefhebbers herbergen dan auto's, want drie dagen lang wordt hier het Hofpop-festival gehouden. Er doen verschillende Zeeuwse bands aan mee, zoals Surrender, Emmerrout Blues, Mother Vandenberg and the Fabulous Four, Ligeia, Be Sharp en niet te vergeten Number One, de groep die van de Stichting Pop muziek Zeeland het predikaat "Zeeuwse belofte" kreeg. Ook Dave Sidley (Schotland), Albatros (Ierland) en Cannad Heat (V.S.) zijn geen onbekende namen. De laatste groep heeft zelfs nog aan het eertijds zo befaamde Woodstock-festival meegedaan. Om de internationale sfeer nog eens extra te benadrukken is er ook een optreden van de Molukse groep Matipa. Het driedaagse festival wordt afgesloten met de populaire groep De Gigantjes. Op Koninginnedag en zaterdag 2 mei beginnen de optredens in de speciaal hier voor neergezette tent om 14.00 uur, op vrijdag 1 mei om 16.00 uur. Bevrijdingsfestival Op uitnodiging van het Nationaal Comité 4 en 5 mei heeft de gemeente VLISSINGEN het voortouw genomen door tal van aktivi- teiten te organiseren, die uitmonden in een groots opgezet bevrijdingsfestival op dins dag 5 mei. Zo zijn er - voorafgaand aan het festival - tentoonstellingen in alle bibliotheken en gemeentehuizen in Zeeland, worden er films vertoond en concerten gegeven. Op 28 april al wordt er in het Vlissingse buurthuis De Paraplu een interculturele kookmiddag voor kinderen gehouden. Ook de scholen worden met speciale les pakketten van de Anne Frank Stichting en Amnesty International bij deze gebeurtenis sen betrokken. Het Vlissingse uitgaanscentrum De Piek heeft op vrijdag 1 mei een multi-culturele sessie, terwijl een dag later daar de groep Turbo optreedt. De presentatie van het bevrijdingsfestival op 5 mei is in handen van Bavo Galema van de KRO en Anneke van de Made van de FNV-Vrouwenbond. Blues-harmonicaspeler Junior Wells uit Memphis Tennessee is de eerste die 's middags om 14.00 uur het Bellamy-park het festival muzikaal mag openen, terwijl Garland Jeffreys de hekkesluiter is. Daartussendoor zijn er tal van groepen, stijlen en namen, van reggae tot rap. Verder zijn er nog poppenkast-, muziek- en theatervoorstellingen, is er een vrijmarkt en mogen ideeële organisaties zich aan het publiek presenteren. Ook op de Oude Markt gebeurt er van alles. Zo brengt de Belgische theatergroep Internationale Nieuwe Scene om 20.00 uur haar nieuwste produktie "Wij zijn allemaal kinderen van negen maanden". 20e Schelde Jazz Festival van 11 tot 14 juni 1992 in Terneuzen. Twintig jaar jazzfestival in de Schelde-stad wordt uiteraard een speciale gebeurtenis. Enerzijds wordt het festival dit jaar extra uitgebouwd met een feestelijk dubbelconcert op zaterdag 13 juni in het Zuidlandtheater. Daaraan nemen deel het Breuker Kollektief en de Mondriaan Strings en een Belgisch kamerorkest, dat op een hele speciale manier aparte jazzmuziek vertolkt, o.a. de balletmuziek La Nuitestune Sorcière" van Sidney Bechet, Django Reinhardt's Bolero en werk van John Lewis. Anderzijds is er een ruime terugblik en worden er artiesten geprogrammeerd, die in de afgelopen jaren tot een begrip gegroeid zijn in de Scheldestad, van Joep Peeters tot Ray Gelato, Peter Lipa tot Fappy Lafertin, van de Scat Cats tot David Paquette en George Probert. Ook van Amerika kunnen we wel wat verwachten: jazzgrootheden als trompettist Art Farmer, vocalist Mark Murphy, pianist Bill Mays en de zwarte saxofonist Ricky Woodard, een snel rijzende ster in de States en in Europa. Verregaande contacten zijn er met violist Johnny Frigo, het Rosenberg Trio en de legendarische bassist Ray Brown. In de tent op de Markt wordt een echte Caraibische Salsa-nacht gehouden met de legendarische salsa-formatie El Gran Combo de Puorto-Rico. Ook wordt een tweetal "specials" gepland, exclusief voor het Schelde Jazz Festival 1992. Uiteraard blijven de streetparades en gratis podiumconcerten doorlopend sfeerbepalend in de stad, komt er een tent op de Markt en wordt de kroegentocht verder uitgebouwd met nieuwe locaties. Vier dagen lang is er voor elk wat wils: van echte "soulfood" voor de doorwinterde jazzliefhebber tot swingende feestmuziek voor de jazzy fuifnummers. Info: Stichting Jazzclub Zeeuwsch- Vlaanderen, Noordstraat 64a, Terneuzen. Tel.: 01150-94735. Musea/Galerie Zeeuwse Bibliotheek Kousteensedijk 7, Middelburg Van 22 mei tot en met 27 juni. Fototentoonstelling 'Carel Blazer, Zeeland droog' en 'Pieter Honhoff, De pers in Zeeland'. De fototentoonstelling van Carel Blazer en Pieter Honhoff laat twee documentaire 79

Zeeuws Tijdschrift | 1992 | | pagina 41