De Schoone Waardin Worden ze verteerd door heimwee of vinden ze het een verademing om buiten Zeeland te wonen en te werken. Waarom gingen ze weg en wat hebben ze nog met Zeeland? Allemaal vragen die ook in "De Schoone Waardin" aan de orde komen, want wekelijks wordt er gebeld met een "Zeeuw in den vreemde". Dat "in den vreemde" kan trouwens evengoed Bergen op Zoom zijn als New York en heeft inmiddels al heel wat aardige ontboezemingen opgeleverd. Een beetje programma heeft tegenwoordig ook een eigen column en "De Schoone Waardin" heeft de heer M.C. Verburg kunnen strikken wekelijks zijn mening te geven over de grote en kleine nieuwtjes in het Zeeuwse. Iedere zondag, zo rond tien voor een, kunt u hem horen in '"t Is mae's praete". "De Schoone Waardin" nodigt ook iedere week een gast uit, waarvan mag worden verwacht, dat die iets te melden heeft op het gebied van cultuur, werk en/of persoonlijke levensvisie. De gesprekken met die gast lopen als een soort rode draad door het programma. Een van die gasten was Leon Riekwel, beleidsfunctionaris bij de Culturele Raad Vlissingen. Hij houdt zich bezig met beeldende kunst, mediazaken, bestuurszaken en amateuristische kunst. Leon is allesbehalve een "saaie" ambtenaar. Met zijn enthousiasme over alles wat met kunst te maken heeft en zijn vermogen om gevoelens en gedachten goed in woorden weer te geven was hij die zondagmorgen in de studio van Omroep Zeeland in het voormalige gemeentehuis in Oost-Souburg duidelijk aanwezig. De Schoone Waardin in gesprek met Leon Riekwel Leon, je bent ook programma coördinator voor De Watertoren, het centrum voor hedendaagse kunst Vlissingen/Oost-Souburg. Vanaf 1988 wordt dit centrum vooral gebruikt voor zomer-exposities. Jij hebt grootste plannen met die watertoren. Vanaf de plaats waar ik nu zit, kan ik net op de top kijken van die Watertoren en ik heb die toren altijd zowel in z'n vorm als in z'n functie zien zitten. Komende vanaf de A58 heb ik dat altijd gezien als een soort stadspoort, die optimale mogelijkheden biedt om daar een centrum in te creëren voor watertorenarchitectuur. Er zijn nog iets van 180 watertorens in Nederland, die langzaam maar zeker afgestoten wor- De foto wandelend in de Spuikom voor de skulptuur van de Italiaanse kunstenaar/architect Leonardo Mosso, symposium Konstructivisme - Kunst Architektuur, '89, Foto: Rotterdam Nieuwsblad.

Zeeuws Tijdschrift | 1992 | | pagina 14