Boekbesprekingen Rammekens, zijn plaats in de rij kan hernemen, niet in de Statenzaal, maar in het Zeeuws Museum. Een halve eeuw zal dan verstreken zijn. In die periode zijn de inzichten over het restaureren van oude 'monumenten' veranderd en lijkt conserveren de overhand te krijgen op het als nieuw terug-restaureren. Het is echter zinloos die discussie ook tot de behandeling van deze wandtapijten uit te strekken. In 1955 werd besloten de tapijten terug te brengen in hun oorspronkelijke staat en in oude glorie te herstellen. Aan die opdracht heeft het Haarlemse atelier zich gehouden. Halverwege de rit overschakelen op een andere methodiek kan dus niet, want de reeks tapijten vormt een geheel. Wat let u om een keer met dit boek in de hand naar het Zeeuws Museum te gaan en met de door van Swigchem en Ploos verstrekte informatie een zo'n tapijt eens grondig door te nemen? U zult allerlei details ontdekken, die u voorheen waren ontgaan. B.T. t Station Viissingen. In 1894 geopend aan de Buitenhaven. Tijdens de Tweede Wereldoorlog zodanig verwoest dat herstel onmogelijk was. Christ Peters: Grepen uit Vlissingens verleden Een bundel Vlissingse archiefsprokkels. Van Geyt Productions, Hulst. 1992 Geïll. ISBN 90-5327-O22-1. Prijs: f 57,50. Een leuk boek om in te lezen, een leuk boek om in te bladeren. Met dat laatste ben ik begonnen en wat me meteen opviel was dat een aantal foto's van aardige plekjes in de binnenstad nog in de jaren '50 en '60 werd gemaakt. Die plekjes vallen nu dan ook onder het hoofdstuk 'historie' en voor de zoveelste maal vraag ik mij af, wat de bestuurders van Vlissingen toch hebben bezield, toen zij onder het mom van stadsherstel, zo ontzettend harteloos omsprongen met wat de oorlog hen van het verleden nog gelaten had. Eind '44 heette het, dat er in Vlissingen maar een huis onbeschadigd uit de strijd tevoorschijn was gekomen. De rest van de stad lag in puin. Het klonk als een noodkreet, 116 Van Dishoeckhuis Vlissingen. ca. 1962.

Zeeuws Tijdschrift | 1992 | | pagina 38