TOTAL Culturele agenda Gerdi Preger TOTAL Musea en galeries Gemeentelijk Archeologisch Museum, Marktstraat 18, Aardenburg. Van 24 april tlm 30 september: Met het oog op de grens Verder kunt U in dit museum een bijzondere collectie bodemvondsten uit Aardenburg en omgeving vinden met het accent op de Romeinse tijd., zoals gebruiksaardewerk, siervoorwerpen, speelgoed en goden beeldjes. NOORDHAVENPOORT ZOMEREXPOSITIE 1992 VAN DE ZEEUWSE KUNSTKRING 1992 De expositie is geopend van 6 juni t/m 28 juni, dagelijks van 13.00-17.00 uur, 's maandags gesloten. Visserijmuseum, Kaai 1, Breskens. Dit museum is gevestigd in een ruimte boven de vismijn. Een grote maquette geeft een beeld van de haven van Breskens. Verder is er een mammoet tentoongesteld, die in vijftig onderdelen bij elkaar is gevist door Bressiaander vissers. T/m 31 augustus: Schipperijen Museum voor Zuid- en Noord-Beveland, Singelstraat 13, Goes. Een voormalig kloosterweeshuis, dat gedeeltelijk uit de 15e eeuw stamt, is gebruikt voor huisvesting van dit museum. Er is een omvangrijke collectie van vooral uit de Middeleeuwen daterende archeo logische vondsten. T/m 4 juli: Alle eeuwen belastingen. Streekmuseum De Vier Ambachten, Steenstraat 28. Hulst Het gebouw, waar het museum in is ge vestigd, dateert uit de late middeleeuwen en diende oorspronkelijk als vluchthuis voor de monniken van de Abdij ter Duinen. 20 april t/m augustus: Zegswijzen uit het Land van Hulst Zeeuws Museum, Abdij 3, Middelburg Zeeland heeft een rijke cultuurgeschiedenis waarvan de sporen terug te vinden zijn in de veelzijdige verzamelingen van het museum, dat is ondergebracht in een deel van een voormalig Norbertijner abdijcomplex. Beroemd is de serie wandtapijten uit de 16e eeuw met taferelen uit de strijd tegen de Spanjaarden. Delta Expo, werkeiland Neeltje Jans, Oosterscheldedam. Hier vindt U een permanente expositie over 2000 jaar waterbouw ondergebracht in het ir. J.W. Topshuis, het bedieningscentrum van de Oosterscheldekering. Tot 31 december: Kartografie Zeeuws Biologisch Museum Duinvlietweg 6, Oostkape/le Het museum, gevestigd in de voormalige Orangerie van kasteel Westhove, geeft een boeiende indruk van de rijke Zeeuwse flora en fauna aan de hand van biothoop thema's. T/m 5 juli: Ons reewild. De Meewstoof, Bierensstraat 6, St. Annaland De eilanden Tholen en Sint-Philipsland staan centraal in de exposities van dit museum. 25 april t/m 20 oktober: Overzichtstentoon stelling van Ben van Rooij. De Vierschaar, Markt 5 in Veere Het museum is ondergebracht in het oude stadhuis. Een beroemd pronkstuk is de vergulde zilveren beker, die in 1558 door Maximilliaan van Bourgondië aan de stad is geschonken. Juni t/m september: De Gilden van Veere Stadhuismuseum, Meelstraat 6-8, Zierikzee 6 mei t/m 30 oktober: Expositie rondom het Zierikzeese drieluik met "Het laatste oordeel". Maritiem Museum, Mol 25, Zierikzee De museumcollectie is ondergebracht in de Gravensteen, een gevangenis uit de 16e eeuw, waar U zelfs nog cellen en inscripties van gevangenen kunt vinden. T/m 31 oktober en in de schoolvakanties: Nehalennia-altaren. RAFFINADERIJ NEDERLAND N.V. Postbus 210 4380 AE Vlissingen j Telefoon 01196 - 19000 Foto J Woiterbeek Telefax 01196 - 13644 119

Zeeuws Tijdschrift | 1992 | | pagina 41