Culturele agenda Noordhavenpoort, Het project LOKA In de zomer van 1992 zal de stichting ENZOCH in de Noordhavenpoort te Zierikzee het projekt LOKA realiseren. LOKA is een totaalkunstwerk, een realiteit die met alle zintuigen ervaren kan worden: geluid, licht, projecties, ruimtelijke sculpturen en geur. Het is de bedoeling de bezoeker een totaalkunstwerk te laten ervaren. Doorgaans beperkt een kunstvorm zich tot een of twee zintuigen: schilderkunst - zien: muziek - horen; film - zien en horen. We willen ons hiertoe niet beperken maar alle mogelijke kunstvormen laten versmelten tot een realiteit die men kan binnengaan, zien, horen, ruiken, voelen en waarin de bezoeker het avontuur van de waarneming beleeft. Het project LOKA zal plaatsvinden in de twee ruimtes van het Noordhavenpoort- complex, namelijk in de keldergang en de grote zaal. De keldergang dient als toegang tot de grote zaal. Hier wordt de bezoeker geleidelijk binnengevoerd in de realiteit van LOKA. In de grote zaal betreedt men het totaalkunstwerk: een omgeving van hangende, webachtige vormen met buitenaards aandoende constructies van ijzer en keramiek. Geluid, projecties, licht en geur veranderen voortdurend en vormen integrale composities van 30 minuten. Om een goed samengaan van licht, geluid, projecties en geur te bereiken maken we gebruik van synchroon lopende geluidsporen. Zes geluidsporen zorgen voor een ruimtelijke weergave van het geluid. Een van deze 6 sporen voedt ook de Labdajector, een projector die geluidstrillingen op een scherm zichtbaar maakt als bewegende structuren. De overige 2 sporen dragen de signalen die de lichtinstalltie en de geurbronnen aansturen. De lichtinstalltie bestaat uit 6 groepen spots die met behulp van polarisatiefilters veranderende pasteltinten de ruimte insturen. De geurbronnen zijn sculpturen op verschillende plaatsen in de ruimte die geuren verspreiden. Peter Jansen De Watertoren, Centrum Hedendaagse Kunst Vlissingen/Oost-Souburg. 20 juni t/m 19 juli: twee installaties en een project in de stad van Phillip Galgiani en George Legrady uit de Verenigde Staten. 26 juli t/m 30 augustus: "De Sirenen - Major Wonnen", van Tjarda Sixma, Mitsy Groenendijk en Anya Janssen. Muziek Al sinds 1977 organiseert de Evangelisch-Lutherse Gemeente Middelburg in de zomermaanden orgelconcerten op de vrijdagavond. De muziek in deze serie is meestal uit de 17e en 18e eeuw, de uitvoerders zijn gespecialiseerd in de vertolking van oude muziek en het instrument is een fraai, vroeg-achttiende-eeuw orgel. De uitvoerenden zijn: Jos van Immerseel 13 juli) Leen de Broekert (17 juli Kees Rosenhart (31 juli) Richard Ram (14 augustus) Jos Vogel f28 augustus) Lutherse Kerk, Zuidsingel 70, Middelburg, steeds om 20.30 uur. Evangelisch Lutherse Kerk Middelburg, Duyschot orgel anno 1707. 120

Zeeuws Tijdschrift | 1992 | | pagina 42