Zeeland heeft veel te bieden. Zee, duinenbossen en weidse polders. Dorpen en steden waaraan de boeiende geschiedenis can gebied en bewoners is af te lezen. De Stichting Educatief Toerisme Zeeland Oranjezon biedt alle gelegenheid om de fascinerende wisselwerking tussen landschap, cultuur en geschiedenis te verkennen. Tijdens de Zeeland Cultuur- maand zijn er speciale workshops, een cursus en twee lezingen. 1 Kunstenaars in Domburg Landgoed Ter Hooge, groene rijkdom 3 0osterschelde, gouden rand van de zee Ontdek Zeeland en uw talent de wording van abstracte kunst Workshop: avond- en dagprogramma Domburg, rond 1900. De 'Domburgse Groep' met Jan Toorop als centrale figuur maakte van het Zeeuwse badplaatsje een belangrijk kunst centrum. Voor kunstenaars als Piet Mondriaan en ook Jacoba van Heemskerck was Domburg van beslissende betekenis voor een eigen unie ke stijl. In haar inleidende lezing schenkt de kunsthistorica Jacqueline van Paaschen vooral aandacht aan hun ontwikkeling. Andere pro gramma-onderdelen zijn: de film 'Het Zeeuwse Licht' van Jetske Spanjer over de 'kunstenaars kolonie'; een wandeling door Domburg onder leiding van de schrijfster Francisca van Vloten; een bezoek aan de tentoonstelling van werken van de Domburgse schilders in het Zeeuws Museum in Middelburg met een toelichting door conservator Hester van den Donk. Data: 16 en 17 september. Prijs: ƒ37,50 (inclusief consumpties, wandelgids, entree). Inschrijven voor aparte onderdelen is ook mogelijk. Workshop: middagprogramma m.m.v. Stichting Het Zeeuwse Landschap en Stichting Kapel van Sint Maarten Tussen Middelburg en Koudekerke ligt Slot Ter Hooge. Het slot met gracht, voorplein en oran jerie ligt temidden van een natuurgebied. Na een inleiding en diapresentatie in de Kapel van Sint-Maarten - gelegen iels ten noordwesten van het landgoed - kunt u onder leiding van de bioloog Richard Strut k een wandeling maken over hel landgoed. Data: 22 of 29 september Prijs: 17.50 (inclusief consumptie en syllabus) Natuur,milieu, culinaire ontdekking Workshop (2 dagen: lezing, film, mosselmaaltijd en excursie) De Oosterschelde is een van de belangrijkste natuurgebieden in Nederland. Een lezing met dia's van ing. J.F. Brilman, coördinator en voor lichter van de Stuurgroep Oosterschelde, zal u overtuigen van het belang van dit unieke getij- clegebied. Aansluitend wordt een film over cle mosselcultuur vertoond. Onder leiding van mevrouw D.S. Bom bereidt u een Zeeuwse mosselmaaltijd, die gezamenlijk wordt genut tigd. Voor de tweede dag staat een bezoek aan de mosselveiling, een mosselbedrijf en een oesterbedrijf in Yerseke op het programma. Data: 8 en 9 september Prijs: ƒ55,— (inclusief consumpties en mosselmaaltijd), Inschrijving voor aparte onderdelen is ook mogelijk. Cursus tekenen, schilderen, aquarelleren (midweek) Tekenen en schilderen in Zeeland is een bele venis. Grote schilders als Jan Toorop, Piet Mon driaan, Jacoba van Heemskerck en Charley Toorop trokken in de zomermaanden naar Domburg en omgeving en lieten zich inspire ren door het steeds wisselende licht, de zee, het Zeeuwse landschap, de dorpen en hun in woners. Tijdens de cursus tekenen, schilderen, aquarelleren in deze zelfde omgeving kunt ook u zich hierdoor laten inspireren en geeft u uw talenten alle kans. Ervaring is niet vereist. Bij voorkeur wordt buiten gewerkt. De cursus staat onder leiding van Trees Verwilligen, beeldend kunstenares en restaura trice. Deze cursus wordt aangeboden in samenwerking met Kampeer- centrum Oranjezon te Vrouwenpolder, waar u desgewenst terecht kunt voor een prettig en voordelig verblijf in een stacaravan. Het is uiteraard ook mogelijk deel te nemen aan de

Zeeuws Tijdschrift | 1992 | | pagina 10