ORANjeZON Zeeuwen en de West- Indische Compagnie 6 De Zeeuwse admiralen Evertsen en Bankert Inschrijving workshops, cursus of lezingen Verblijfsmogelijkheden, arrangementen/dagtochten cursus als u elders wilt verblijven. Data: 14 t/m 18 september Prijs: 195,(materiaal en 1 consumptie per dag inbegrepen, ex cl. verblijf) Lezing De geschiedenis van Zeeland is in hoge mate bepaald door de ligging aan het water. In 1602 is de Oost-Indische Compagnie opgericht en later in 1621 de West-Indische Compagnie; beiden waren ook in Middelburg gevestigd en zorgden voor enorme winsten. De oud-loods en maritiem geschiedschrijver Doeke Roos ver ft telt in zijn lezing over de handel en wandel van de WIC, over de Zeeuwse kapers op de Brazili aanse kusten en over de kolonisatie van onder andere het eiland T'obago in West-Indië dat toen Nieuw-Walcheren werd genoemd. Doeke Roos schreef over dit onderwerp een boek, dat dit jaar verschijnt: 'Zeeuwen en de WIC'. Data: 3 september, in De Campveerse Toren, Kade 2 in Veere. 10 september, in Studiecentrum Oranjezon, Schoolstraat 4 in Oostkapelle Aanvang: 20.00 uur. Prijs: ƒ15,— n- Lezing Vlissingen had zijn bloei vooral te danken aan de ondernemingsgeest van een aantal gewiek- ste reders en kooplieden. Veel beroemde zee- de helden werden op hun schepen opgeleid. Doeke Roos schenkt in zijn lezing vooral aan dacht aan de admiralen Evertsen en Bankert. uit Zij streden tegen de Duinkerker kapers, waren .1 in dienst van de Admiraliteit van Zeeland en dl streden voor het behoud van de Republiek. Data: 24 september, in Britannia Watertoren, i Boulevard Evertsen 244 in Vlissingen 1 oktober, in Studiecentrum Oranjezon, Schoolstraat 4 in Oostkapelle Aanvang: 20.00 uur. Prijs: ƒ15,— Men kan zich schriftelijk aanmelden, hij voorkeur door gebruik te maken van het aanmeldingsformulier. In een aantal gevallen is telefonische aanmelding eveneens moge lijk, Inschrijvingen worden behandeld in vol gorde van binnenkomst. U ontvangt per om gaande een bevestiging van inschrijving, als mede de betaling,s- en algemene voorwaar den. Hij aanmelding voor 1 juli 1992 gelden speciale tarieven. Zie aanmeldingsformulier. Voor informatie over verblijfsmogelijkheden kunt u contact opnemen met de Provinciale VW Zeeland. De Provinciale VW Zeeland heeft rondom de activiteiten van de Cultuur- maand aantrekkelijke meerdaagse arrange menten en programma's voor dagtochten samengesteld, waar de workshops, cursus en lezingen van de Stichting Educatief Toerisme Zeeland Oranjezon een onderdeel van vormen. Voor nadere informatie hierover verwijzen wij naar het Zeeland Cultuur- maand Magazine. Reservering van deze arrangementen en dagtochten kan telefo nisch geschieden bij de Provinciale WV Zeeland te Middelburg, telefoon 01180-33000 en bij alle WV boekingskantoren, waar onder VW Oostkapelle, telefoon 01188-2910 en de ANVR reisbureau's. Deelnemende bedrijven meerdaagse arrangementen en dagtochten HCR 'De Zeeuwse Stromen' Duinwekken 5 4325 GL Renesse HCR 'Apollo Hotel' Laone 2-4 4325 EK Renesse HCR 'Du Commerce' Loskade 1 4331 HV Middelburg HCR 'Terminus' Stationsplein 1 4461 HP Goes HCR 'Piccard' Badhuisstraat 178 4382 AR Vlissingen Kampeercentrum 'Oranjezon' Kon. Emmaweg 16 a 4354 KD Vrouwenpolder Stichting Educatief Toerisme Zeeland Schoolstraat 4 4356 BX Oostkapelle 01188-1507

Zeeuws Tijdschrift | 1992 | | pagina 11