Duitse bunkers op Walcheren Bunker die door duinafslag geheel bloot is komen te liggen. Foto: Zeeuws Documentatiecentrum. geschiedenis van de mensheid, en die herinnering mag niet zomaar verdwijnen. Als wij nu resten tegenkomen van een Romeinse vesting dan bewegen we hemel en aarde om die te bewaren." Positief De plannen zijn in een vergevorderd stadium. Maar hoe zit het met de financiering? Er is een sponsor commissie in het leven geroepen die de ruim 4 miljoen gulden die nodig zijn bijeen moet zien te krijgen. Plomp schat de kans dat dit lukt positief in en wordt daarin gesteund door de gemeenteraad en door de provincie. Het plan is raadsbreed gesanctioneerd en ook het college van Gedupeerde Staten vond het een goed plan, zowel planologisch als recreatief. "Maar dat is het ook", zegt Plomp. "Het is een elkweersvoorziening, waar in Zeeland een groot tekort aan is, en heeft bovendien een cultureel-educatief karakter". Het past als zodanig uitstekend in het streven naar een verlenging van het toeristische seizoen. Landelijk blijft Zeeland hierin achter, terwijl daar in een provincie die economisch zo afhankelijk is van de toeristische sector juist extra aan gewerkt moet worden. Daarbij komt dat het museum uniek zaï zijn in Europa. Er zijn wel bunkers in Frankrijk en Denemarken als museum ingericht, maar daar wordt vooral de lokale geschiedenis benadrukt. Dit museum moet een beeld geven van de hele Atlantikwall, waarbij specifieke kenmerken duidelijk kunnen worden gemaakt aan de hand van de over blijfselen op Walcheren. Zo krijgt het museum zowel een internationaal als een regionaal karakter. 185

Zeeuws Tijdschrift | 1992 | | pagina 33