Galerie: Kunst lenen, een hele kunst? aan de Spanjaardstraat. Met de achter liggende gedachte dat een mens niet vroeg genoeg met kunst in aanraking kan worden gebracht, zal in november van dit jaar de SKZ in de Middelburgse en Vlissingse centra beginnen met kunstuitleen aan kinderen tot twaalf jaar. Zij kunnen werk lenen van illustratoren van kinderboeken en werk dat bij hun belevingswereld aansluit. Tot slot kan het u niet ontgaan zijn dat in het vorige nummer van het Zeeuws Tijdschrift een samenwerkingsproject tussen de SKZ en het Zeeuws Tijdschrift is aangekondigd waarmee de verkoop van werk van Zeeuwse kunstenaars wordt beoogd. Op de omslag van het huidige nummer treft u een van de kleuretsen aan, die naast de in dit artikel afgebeelde kleurets aan de abonnees van het Zeeuws Tijdschrift te koop worden aangeboden. De etsen, formaat 40x50, zijn in een oplage van 13 stuks gemaakt en kosten per stuk In de afgelopen vierde Zeeland Cultuurmaand realiseerde de SKZ het Cheops project in de Spanjaardstraat. Cheops is een samenwerkingsverband van een aantal keramisten. Voorwerpen van de groep werden geëxposeerd op de vensterbanken van diverse panden De SKZ hoopt met deze activiteiten de kunst onder een zo breed mogelijk publiek te brengen en met de vernieuwde structuur van de kunst uitleen is het lenen van kunst in Zeeland geen kunst meer! Stichting Kunstuitleen Zeeland Kuiperspoort 22 4331 GS Middelburg Telefoon 01180-11443 van Zeeuwse kunstenaars worden uitgebracht. De uitgave van een dergelijke map in 1989 was een groot succes. De oplage van 40 mappen was in enkele dagen uitverkocht. Het gewennen van het Zeeuwse publiek aan het werk van de in de provincie wonende kunstenaars en de kunstenaar zelf, wordt verder gestalte gegeven door een open-atelierroute langs de ateliers van de kunstenaars in het Walcherse in 1993. Dit initiatief is een uitwerking van de open-atelierroute, die door de Middelburgse kunstenaars Ko de Jonge en Leendert van der Pool in 1991 uitgestippeld is. 100 gulden. Bij aankoop van beide etsen betaalt u 175 gulden. De kleur etsen zijn gemaakt door de Middelburgse kunstenares Corrie Blaas. Zij volgde de Vrije Academie in Den Haag met als specialisatie grafische technieken. Zij laat zich inspireren door indrukken uit haar directe omgeving die ze gestilleerd weergeeft. Het zijn subtiele registraties waarbij kleur dient ter accenturing van losjes aangegeven vormen. 193

Zeeuws Tijdschrift | 1992 | | pagina 41