Signalementen Molenroute over Walcheren Uitg. Vereniging "De Zeeuwse Molen" De vereniging tot behoud van molens in Zeeland "De Zeeuwse Molen" heeft een boekje uitgegeven waarin een route staat beschreven langs de molens op Walcheren. De route is ongeveer 85 km lang en dus voor de auto bedoeld. Beginnend bij de Oranjemolen in Vlissingen komt men langs molens als De Hoop in Middelburg, de stellingmolen De Noorman in Westkapelle, de ronde stenen bovenkruier Weltevreden in Domburg en de grondzeiler Buiten Verwachting in Nieuw en St. Joosland. In totaal staan er zo'n twintig molens op Walcheren en van elke molen geeft het boekje in het kort enige informatie. Bent u geïnteresseerd in het behoud van de Zeeuwse molens dan kunt u lid worden van de vereniging "De Zeeuwse Molen". U ontvangt dan voor minimaal 15 gulden per jaar het verenigingsblad "De Windmolen". Het adres: "De Zeeuwse Molen", Ten Ankerweg 43, 4691 GV Tholen. Het St. Josephziekenhuis te Vlissingen. Schakel tussen het verleden en het heden. ir. J.A.M. Schoonderwoerd Uitg. Stichting St. Joseph Walcheren Vlissingen 1992 ISBN 90-9005323-9 geb. Prijs f 19,50 "Een tijdje terug...". De geschiedenis van het havenplaatsje Walsoorden. Carlo Buysrogge en Johan Everaert Uitg. Werkgroep Geschiedenis Walsoorden Kloosterzande 1992 ISBN 90-9005353-0 geb. Walsoorden ligt aan de kust van Zeeuws-Vlaanderen, vlakbij de Perkpolderhaven. Tijdens de negende Walsoordense feesten besioten een aantal oud-klasgenoten het verleden van dit kustplaatsje vastte leggen. Het resultaat is een rommelig boek. Het hoofdstuk over de geschiedenis van Walsoorden bestaat uit een groot aantal achter elkaar geplakte gebeurtenissen. Daarna volgt een hele rij hoofdstukken over onderwerpen die variëren van De Haven tot Het Speelterreintje. Wel veel foto's, zoals gebruikelijk bij locale geschiedenis. Twee eeuwen Viissingse ziekenhuizen: van Arm-, Gast- en Weeshuis tot ziekenhuis Walcheren. J.Z.S. Pel Uitg. Vereniging Bethesda Vlissingen 1992 Prijs f 36,00 Prijs per stel f 49,50 In Vlissingen werd dit jaar het gemeenschappelijke Streekziekenhuis Walcheren geopend. Daarmee is de tijd van de drie oorspronkelijke ziekenhuizen, het Bethesda en St. Joseph te Vlissingen en het Middelburgs Gasthuis, definitief voorbij. Reden dus om de geschiedenis van deze ziekenhuizen vastte leggen. De historie van het Middelburgse Gasthuis werd al in 1990 gepubliceerd onder de titel "De zorg gewogen, zeven eeuwen Godshuizen in Middelburg". De nu verschenen boeken over het St. Josephziekenhuis en het ziekenhuis Bethesda maken het drieluik compleet. De twee boeken zijn helaas wel uitverkocht en dus is het wachten op de tweede druk. 235

Zeeuws Tijdschrift | 1992 | | pagina 37