Culturele agenda Terneuzen Giselle Het Nationale Ballet van Litouwen Zuidlandtheater 20.00 uur Vlissingen concert Zeeuws Orkest o.l.v. Josef Suilen soliste Elisabeth Perry, viool werken van Tschaikovsky en Beethoven Scheldekwartier 20.00 uur vrijdag 22 januari Hulst uitvoering 'Messiah' Dordts Kamerorkest en Hulster Gemengd Koor Basiliek Terneuzen concert Zeeuws Orkest o.l.v. Josef Suilen soliste Elisabeth Perry, viool werken van Tschaikovsky en Beethoven Grote Kerk 20.00 uur zaterdag 23 januari Goes Jan Rot muzikale theatersolo 'Jan Rot gaat nooit uit elkaar' Prins van Oranje 20.00 uur Middelburg concert Zeeuws Orkest o.l.v. Josef Suilen soliste Elisabeth Perry, viool werken van Tschaikovsky en Beethoven Concertzaal 20.00 uur zondag 24 januari Middelburg concert Zeeuws Orkest soliste Elisabeth Perry, viool werken van Tschaikovsky en Beethoven Concertzaal 14.30 uur kinderboekenmiddag met de schrijfster Joke van Leeuwen Kloveniersdoelen 16.00 uur dinsdag 26 januari Middelburg lezing door dr. B.R. Hamel 'Beelden van kinderen in de loop der eeuwen' Zeeuwse Bibliotheek 20.00 uur donderdag 28 januari Terneuzen Folkloristisch danstheater 'Rhapsodie in dans' Zuidlandtheater 20.00 uur Vlissingen Els de Schepper kleinkunstsolo 'Els' Vestzaktheater 20.30 uur vrijdag 29 januari Middelburg Cultuurdebat 'Kunst-toerisme' Centrum Nieuwe Muziek, Kloveniersdoelen 20.30 uur zaterdag 30 januari Middelburg Shusaku Dormu Dance Theatre 'Nachtcafé' Schouwburg 20.30 uur Terneuzen Zigeunerorkest Laszlo Berki muziek van Brahms, Sarasate e.a. Zuidlandtheater 20.00 uur Shusaku Dormu Dance Theatre "Nachtcafé" 30 januari Schouwburg Middelburg 5 februari Zuidlandtheater Terneuzen De Japanse choreograaf/theater maker Shusaku Takeuchi is artistiek leider van het door hem opgerichte Shusaku Dormu Dance Theatre. De achtergrond en de werkwijze van Shusaku hebben geleid tot een volstrekt unieke vorm van modern dans theater. Enerzijds beïnvloed door de Japanse cultuur (zowel klassiek als modern), anderzijds door de westerse samenleving en Shusaku's visie op theater maken. Ook in zijn nieuwste produktie wil Takeuchi laten zien wat er schuilgaat achter het vernislaagje dat beschaving heet. In concreto: wat er omgaat in de hoofden van de stam gasten van een nachtcafé. In deze deprimerende lokalen heerst vaak een zwarte atmosfeer vol verlangen, frustratie en agressie en wordt men bevangen door het gevoel dat er iets mis is, ondanks de vrolijke gesprekken. De live uitgevoerde muziek zal op spannende wijze vermengd worden met flarden uit het geijkte caférepertoire. 238

Zeeuws Tijdschrift | 1992 | | pagina 40