De smaak van roem is waterproof Tran Trong Vu. Het Circus (1989). zogenoemde 'Open tafelgesprekken'. Die zijn voor het publiek toegankelijk en staan onder leiding van Jeffrey Hantover (Hong Kong). Hij is kunsthistoricus, gespecialiseerd in Vietnamese kunst. Zal de dialoog ook een beeldende dimensie krijgen? In elk geval kan er een boeiende confrontatie ontstaan tussen kunst die in het Westen en kunst die in het Oosten zijn wortels heeft. Wellicht krijgt die vorm in de presentatie van afzonderlijke werken, maar wie weet gaan de kunstenaars ook gezamenlijk. Er zijn in elk geval gastateliers beschikbaar en vanaf 6 november kan het werk van het zestal in de Watertoren CHK en Bellamy 19 worden bekeken. De exposities Nederland-Vietnam in de Watertoren CHK starten 6 november en lopen tot en met 15 januari. Deelemers uit Vietnam zijn Vinh Phuong, Tran Trong en een nog te selecteren kunstenaar. Uit Zeeland komen Eveline van Duyl, Jan Haas en David van de Kop. In het Stedelijk Museum Vlissingen is in dezelfde periode werk te zien van Nederlandse fotografen die de recente ontwikkelingen in Vietnam in beeld brachten. Het Alhambratheater vertoont op 6 november 2 speelfilms van Vietnamese cineasten. De Watertoren CHK is geopend van woensdag toten met zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Bellamy 19. Hedendaagse Kunst/Stedelijk Museum Vlissingen is geopend van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en in het weekeinde van 13.00 tot 17.00 uur. 116

Zeeuws Tijdschrift | 1993 | | pagina 36