Oudere Molukkers op Walcheren: zorgelijk perspectief? Nederland, Leiden, Van Arkel, 1992. Bijl, E.J., Molukse bejaarden in de jaren tachtig; de problematiek van de ouder wordende mens in de Molukse gemeenschap als één van de oudste etnische groepen in Nederland sinds de Tweede Wereldoorlog, WVC- literatuurrapport nr. 33, Rijswijk, 1986. Prakken, J., Over de streep; werken met allochtone ouderen: verhalen uit de praktijk, NIZW, Utrecht 1991 Raad voor het Ouderenbeleid (voorlopige), Kleur bekennen; advies over allochtone ouderen in de Nederlandse samenleving, Rijswijk, 1993. Rinsampessy, E.P., "Molukse ouderen in Nederland." In: G.B. Robinson e.a., Oud in den Vreemde; over allochtone ouderen, Bohn Stafleu van Loghum, Houten, 1992. Tuynman-Kret, M„ Molukkers van huis uit; de huisvestingssituatie van Molukkers in Nederland, Ministerie van VROM, 1985. Veenman, J., T. Mual-Bakarbessy, Rondom het heimwee; een probleeminventariserend onderzoek onder Molukse ouderen, ISEO, Rotterdam, 1986. Willems, W., en A. Cottaar, Het beeld van Nederland; hoe zien Molukkers, Chinezen, woonwagenbewoners en Turken de Nederlanders en Zichzelf, Ambo, Baarn, 1989. Foto: Zeeuws Documentatiecentrum. het wenselijk maken speciale maatregelen te treffen om een zorgaanbod 'op allochtone maat' te realiseren. Om hier inzicht in te verwerven is door de Provincie Zeeland opdracht gegeven aan de Stichting VMC Zeeland een onderzoek uit te voeren naar de leefsituatie van oudere Molukkers op Walcheren. De resultaten daarvan zullen binnenkort bekend worden. Literatuur Benda-Beckman, K. von, F. Leatemia-Tomatala, De emancipatie van Molukse vrouwen in 190

Zeeuws Tijdschrift | 1993 | | pagina 24