Ongenoegen je ogen gebeuren, de bouw van een parkeergarage en uit je brievenbus vis je de verhoging van bepaalde belastingen. Je reactie is meestal post hoe, variërend van een verlaat "zijn ze nu helemaal bedonderd" tot een "dat t hebben ze toch wel aardig gedaan", want een goeie voorlichting bestaat niet. De besluiten van de raad worden i wel ergens gepubliceerd, maar er staat nooit bij, wanneer men gaat beginnen, zodat je meestal akelig verrast wordt, n Op een ochtend word je wakker en de straat voor je huis is afgezet, overal dwarrelen enorme diepgravers en in je bus vind je een briefje dat tussen 10 en 12 water, gas en electrazijn afgesloten. Je sluit dus je leidingen; de volgende dag ligt er geen briefje in je bus en je bent een heel computerverhaal kwijt (dit), omdat er een kabel is doorgestoken. Maar dit is persoonlijk. Gaat u intussen rustig stemmen. U hebt het in de krant kunnen lezen: De minister van Binnenlandse Zaken beklaagt zich over de kwaliteit van de burgemeesters, de burgemeester beklaagt zich over het niveau van de raadsleden, de Kamervoorzitter is maar matig tevreden met z'n Kamerleden. Doe er wat aan! KAMPERLAND Ik had geen begeerte nog langer te leven en het zonlicht te zien. Maar toen ik mij moe had geweend en gewoeld op het bed, toen was mijn vraag; 'Circe, wie wijst mij daarheen de weg? Nog nooit is iemand met zijn zwart schip naar de Hades gevaren'. De godin liet dadelijk het antwoord horen; 'Odysseus, maak je geen zorgen over een gids om je schip te geleiden. Richt de mast op en spreid de witte zeilen en zet je neer in het schip. De adem van de noorden wind zal het voortdrijven. Wanneer je de Okeanos bent overgestoken, kom je bij een smalle kuststrook en het heilig woud van Persephone, hoge populieren en slechts kort vrucht dragende wilgen. Leg daar je schip voor anker aan de diepe kolken van Okeanos en ga zelf op weg naar het dompige huis van Hades. (Uit: Marion Crezée, Odysseus' reis naar Walcheren (Middelburg 1993). Slibreeks nr. 64.) 31

Zeeuws Tijdschrift | 1994 | | pagina 31