Signalementen Vlissingen en de verhalen zijn vaak zeer persoonlijk getint. Door de levendige vertelstijl is het een lust om de belevenissen van de verschillende Vlissingers mee te beleven. Sommige verhalen zijn bijzonder komisch geschreven, zoals bijvoorbeeld het verhaal over de nooit opgeloste Keersluismoord, de wrede moord op een bejaard echtpaar. Overigens, met Flesselingen heeft niet alleen een nieuw boek het licht gezien, maar heeft de Nederlandse taal er ook een nieuw woord bij. De schrijvers zijn de Vlissingers die met liefde verhalen over hun stad Flesselingen gaan noemen, hiermee verwijzend naar de fles ofwel het Jacoba's kruikje in het Vlissingse stadswapen. Ogen in de rug: 40 jaar christelijk voorbereidend hoger en middelbaar onderwijs op Walcheren. Uitg. Christelijke Scholengemeenschap Walcheren Middelburg 1993 175 blz., geïll. Een boek over 40 jaar christelijk voorbereidend hoger en middelbaar onderwijs, dat moet wel heel erg saai zijn. Ogen in de rug is echter geenszins een saai boek. Een groot aantal oud-docenten en oud-leerlingen brengt in vaak treffend geschreven verhalen de sfeer van vroeger weer naar boven. Grote avonden, schoolreisjes, dagelijkse schooltragiek.., oud-leerlingen en oud docenten zullen ongetwijfeld veel herkennen en momenten uit hun verleden opnieuw beleven. Het Zeeuwse kostuum door de eeuwen heen: van kadonder tot keutepari. Tiny Polderman Uitg. De Koperen Tuin Goes 1993 124 blz., geïll. Prijs f 49,90 Tot voor kort kende Zeeland een zeldzame variëteit aan drachten. De kleding liet in één oogopslag zien waar iemand vandaan kwam, wat de godsdienstige gezindte was en hoe rijk men was. Het feit dat de drachten binnenkort voorgoed verdwenen zullen zijn vormde voor Tiny Polderman de aanleiding te komen tot een inventarisatie van de Zeeuwse kostuums. Ze laat zien hoe de streekdracht zich gedurende drie eeuwen ontwikkelde uit de kleding van de gegoede burgerij. Het boek is rijk geïllustreerd en bevat een woordenlijst met daarin de meeste woorden die betrekking hebben op de Zeeuwse drachten. Daarin kunt u ook de betekenis vinden van de woorden kadonder en keutepari uit de titel van het boek. straatBEELD Walcheren Nico Out Uitg. Stichting "straatBEELD" Vlissingen 1993 84 blz., geïll. Prijs f 9,95 straatBEELD is een gids die u meeneemt langs de eigentijdse sculpturen die u op Walcheren op straat aantreft. De auteur Nico Out plaatst de beelden en hun makers eerst in een bredere context. Daarna worden er drie routes beschreven: een in Middelburg, een in Vlissingen en een langs de overige beelden op Walcheren. Bij elk beeld krijgt u een korte beschrijving en van de meeste is ook een foto opgenomen. Verschillende plattegronden helpen u bij het lokaliseren van de beelden. Wereld windorgel. Orgelpunt- Vlissingen. Mass and Individual Hoving (1983). Foto: R. Riemens. 33

Zeeuws Tijdschrift | 1994 | | pagina 33