Culturele agenda Houria Aïchi - Festival Cultureel Gekleurd in het Arsenaaltheater in Vlissingen te zien. In 't Beest in Goes treedt op 15 april de 'Gnaoui'-groep Orchestra D'Or op. Deze uit Marokko afkomstige groep brengt klassieke en moderne Arabische liederen. Ook de films in 't Beest zullen in het teken staan van de Arabische Wereld (Bashu, La Plage des enfants perdus). De Zeeuwse Bibliotheek besteedt tijdens het festival aandacht aan het Arabische handschrift. Verder is er op 23 april is er een 'open dag' in de asielzoekerscentra in Burgh-Haamstede, Goes en Middelburg met muziek, drankjes en hapjes uit andere culturen. Het festival biedt de mogelijkheid tot gekleurde ontmoetingen die het begin kunnen zijn van wederzijds begrip. Een uitgebreid programma is vanaf half maart verkrijgbaar bij de VVV-kantoren in Goes, Middelburg, Oostburg, Terneuzen, Vlissingen en Westerschouwen en tevens bij de deelnemende organisaties. 37 The Capella Chamber Orchestra St.Petersburg o.l.v. Wladislaw Chernushenko 20.00 uur Concertzaal MIDDELBURG zondag 27 maart Marlijn van den Hoek, piano Open Haard Concert 15.00 uur Porgy Bess TERNEUZEN vrijdag 15 april Combattimento Consort Amsterdam 20.00 uur Concertzaal MIDDELBURG zondag 24 april Ivo Janssen, piano Open Haard Concert 15.00 uur Porgy Bess TERNEUZEN vrijdag 29 april Conversations galantes concert in de serie 'Oude Muziek' werken van C.Ph.E. Bach, Rameau, Couperin, Telemann en Guillemain 20.00 uur Burgerzaal Stadhuis MIDDELBURG FESTIVAL CULTUREEL GEKLEURD Cultureel Gekleurd 1994: De Arabische Wereld De vierde editie van van het festival Cultureel Gekleurd vindt plaats van 10 t/m 24 april. Dit jaar staat het festival in het teken van de Arabische wereld; niet één cultuur, maar vele culturen met verwant schappen en verschillen. De Arabische wereld bestrijkt een groot gebied met zo'n 200 miljoen bewoners. Een gebied waaruit veel mensen in Nederland en België afkomstig zijn en er een binding mee hebben. Cultureel Gekleurd 1994 biedt de gelegenheid kennis te maken met de Arabische culturen en het beeld van deze wereld wellicht bij te stellen. Ook dit jaar is de organisatie er weer in geslaagd een aantal bijzondere voor stellingen naar Zeeland te halen. De Berberzangeres HouriaAïchi uit Algerije is wellicht het meest bijzonder. Ze is 22 april

Zeeuws Tijdschrift | 1994 | | pagina 37