signalementen Professor Wisse: aspecten van leven en werk H. van der Ham Uitg. De Groot Goudriaan Kampen 1993 ISBN 90-6140-327-8 216 blz., geïll. Prijs f 39,50 De in Middelburg geboren Gerard Wisse was een zeer prominente figuur, zowel binnen als buiten de Christelijke Gereformeerde Kerken. Het boek Professor Wisse: aspecten van leven en werk bestaat uit een historisch en een meditatief gedeelte. In het uitgebreide historische gedeelte verwerkte ds. Van der Ham tot nu toe onbekende details die hij verkreeg door mensen uit Wisse's nabije omgeving te interviewen. Het meditatieve gedeelte bestaat onder andere uit enkele meditaties en preken, de mooiste 'Pastorale Brieven' en sommige van zijn meest puntige stukjes uit diverse kerkblaadjes. Het boek bevat tevens een aantal moeilijk te verkrijgen geschriften van professor Wisse. Vermeldenswaard is de ruime selectie nooit eerder gepubliceerd fotomateriaal die in deze uitgave is opgenomen. Het boek is voorzien van een beknopte bibliografie van Wisse. De Kroniek van Arnemuiden, 1795 t/m 1869 J. Adriaanse Goes, januari 1994 352 blz., geïll. Prijs f 55,- De goede ontvangst van het eerste deel van de Kroniek van Arnemuiden, die loopt van 1870 tot 1948, was aanleiding om de mensen niet te lang te laten wachten op het vervolg. Het tweede deel begint in 1795, het jaar van de staatkundige omwenteling. De Kroniek eindigt met het jaar 1869, en sluit daarmee aan bij het eerste deel. Ook nu zijn weer veel citaten opgenomen uit boeken, krante- berichten, toespraken en dergelijke. Het boek geeft, samen met het eerste deel, een schat aan informatie over Arnemuiden en haar inwoners. Het is alleen onbegrijpelijk dat zo'n naslagwerk geen enkele index heeft en niet geannoteerd is. Tussen hemel en aarde, deel 2 Uitg. Stichting Westenschouwen Kultureel Haamstede, 1993 43 blz., geïll. Puim een jaar geleden verscheen het aerste deel van de publikatie Tussen hemel en aarde naar aanleiding van de gelijknamige tentoonstellingenreeks in de Bewaerschole op Schouwen- Duiveland. Voor deze tentoonstelling werd aan zes kunstenaars gevraagd in e gaan op de persoonlijke beleving van natuurlijke elementen in en rond de gekozen lokatie. In dit tweede deel den we hiervan aan de hand van foto's het resultaat. De foto's worden voorafgegaan door een artikel van loogleraar kunstgeschiedenis Graham Birtwistle. 75

Zeeuws Tijdschrift | 1994 | | pagina 37