Culturele agenda Maria Roosen; Pantoffels voor de Reus van Rotterdam maat 63 (foto: L. Kruk) uit een eigentijdse interpretatie te geven van Dante's Inferno. De Divina Commedia, en in het bijzonder het Inferno, is al zeven eeuwen een voortdurende inspiratiebron geweest voor dichters en beeldend kunstenaars. Ook nu weer. Het resultaat is een kunstuitgave 'Stad der smarten', waarvan de originelen tot medio 1995 zijn te bezichtigen. De expositie is opgebouwd uit 5 delen: -de Poort, -het Voorportaal, -Dis, -Malebolge en -Giudecca. Gezamenlijk vormen zij een plattegrond van Dante's stad. Hoe dieper Dante afdaalt in de Stad der Smarten, hoe onherbergzamer de plekken waar hij belandt. Aan het einde van de reis staat hij oog in oog met Lucifer, die als vertegenwoordiger van alle kwaad ligt vastgevroren in het ijslandschap van Giudecca. De Hel De angst Nooit meer bemind te worden Een object te zijn Waar niemand over valt Met praatjes, nooit over jou En stil zwijgend wachten Tot de klok je eindelijk Naar bed kan sturen Ook hij wil je kwijt Sjaak van der Gulik Van 16 augustus t/m 5 september a.s. in de Openbare Bibliotheek Oost-Souburg (01184-67345) GALERIES/MUSEA BRESKENS Visserijmuseum Kaai 1 (01172-3656) Tuigage, over hoogaarsen en botters GOES ZOMERBEELDEN Galerie Van den Berge Wijngaardstraat 3 (01100-50499) t/m 16 juli Thorvaldur Thorsteinsson (Reykjavik) schetsen voor 'The Corridor' Wido Blokland, nieuw werk 'The Corridor' Wijngaardstraat 3/wandelpad t/m 16 juli Thorvaldur Thorsteinsson (Reykjavik) De Cilinder J.A. van der Goeskade t/m 16 juli Maria Roosen De Kassen Troelstralaan, tv-toren t/m 16 juli installaties van Wido Blokland, Tom Claassen, Raffael Rheinsberg Framework Invitation Molenplein/J.A. van der Goeskade t/m 16 juli Florette Dijkstra Wim Bakker, Mary Overtoom Ronald van Dokkum, Marian Langerak Ineke Otte, 118

Zeeuws Tijdschrift | 1994 | | pagina 40