SYMPOSIUM MUZIEK zaterdag 4 februari 'Porgy Bess' dansmusical door Opus One 20.00 uur Zuidiandtheater Terneuzen vrijdag 10 februari Introdans brengt o.a. Ed Wubbe's 'Messiah' 20.00 uur Stadsschouwburg Middelburg Op vrijdag 13 januari 1995 houdt de Werkgroep Nieuw-Nederland haar eerste symposium: 'NIEUW-NEDER LAND IN BIOGRAFISCH PERSPEC TIEF'. De bijeenkomst vindt plaats in het Roosevelt Study Center in Middelburg (van 10,15 tot 17.15 uur). Op het programma staan de volgende sprekers: - Prof. Joyce D. Goodfriend (Uni-ver- sity of Denver): 'The Coming of Age of Colonial Dutch Studies in the United States' - Prof.dr. Piet C. Emmer (Rijksuniver siteit Leiden): 'Opkomst en verval van de Nederlanders in het Atlantische gebied' - Nico Plomp (Centraal Bureau voor Genealogie): 'Nieuw-Nederlanders en hun Europese achtergrond: de stand van zaken in het genealogisch onder zoek' - Prof.dr. Willem Th.M. Frijhoff (Eras mus Universiteit Rotterdam): 'Domi nee Bogardus als Nieuw-Nederlan- der' - Dr. Charles T. Gehring (New Netherland Project, New York State Library): 'Petrus Stuyvesant - His Early Years in the Netherlands: An Unsteady Beginning as Director- General' - Drs. Jaap Jacobs (Rijksuniversiteit Leiden): 'Johannes de Laet: drie aspecten van een veelzijdig man' - Dr. Ada L. van Gastel: 'Adriaen van der Donck als woordvoerder van de Nieuwnederlandse bevolking' Aanmelding: instituut voor Nederlandse Geschiedenis tel. 070- 3814771 240 (deelnamekosten bedragen 45,= incl. lunch) donderdag 15 december Di Gojim Klezmermuziek 20.00 uur Zuidiandtheater Terneuzen zaterdag 17 december Betty Serveert Openingsprogramma 't Beest 22.00 uur 't Beest Goes Kat yn't seil liederen over de scheepvaart 21.00 uur Razzmatazz Oost-Souburg vrijdag 23 december Hans Visser Friends One Night Hot Music 20.00 uur Zuidiandtheater Terneuzen zondag 1 januari Nieuwjaarsconcert Nieuwe Muziek Geoffrey Douglas Madge, piano - Concord Sonate van C. Ives Basho Ensemble o.i.v. Jurien Sligter *Aurelia Saxofoon Kwartet met Gustavo Toker, bandoneon en Juan Pablo Fobal, piano Jazzconcert door het J.C. Tans Orchestra vanaf 16.00 uur Kloveniersdoelen Middelburg vriidao 6 januari The Rosenberg Trio 20.00 uur Concertzaal Zierikzee zaterdag 7 januari Het Dansend Hart muziek en dans 20.30 uur Kloveniersdoelen Middelburg CET 'Fragment' dans en muziek 20.30 uur 't Beest Goes vrijdag 13 januari Magna Carta 'In Concert' 20.00 uur Prins van Oranje Goes

Zeeuws Tijdschrift | 1994 | | pagina 38