Slagroomgebakje kent - aan de telefoon blijkt te zijn om iets over zijn Zeeuwse achtergronden en zijn samenwerking met Fred Florusse te vertellen. Ook Jan blijkt een boekje te hebben geschreven, getiteld Klapvee, Macho's Kinderverdriet, waar verschillende Zeeuwse gedichten en haiku's in zijn opgenomen. Tijdens het geanimeerde telefoongesprek in de uitzending met Jan en Fred, las Jan enkele van zijn 'Zeeuwse haiku's' en limericks voor. Ze zijn te leuk om ze in dit verhaal niet te gebruiken. Wat dacht u van deze: "De Zeeuwse zuinigheid gaat naar ver luidt zo ver, dat wanneer een dode wordt uit geluid de familie zegt over dit verdriet: "woorden voor dit verlies zijn er niet" dus dat spaart mooi advertentiekosten uit" Naar aanleiding van de Reformatorische schoolrel in Goes las Jan Pieterse het vol gende voor: "De streng Gereformeerde Gemeente zong de Psalm "Plet hijgend hert der jacht ontkomen" zo langzaam, dat dit dier alsnog werd afgeschoten..." Fred Florusse heeft oog en hart voor waarlijk talent. "Een van mijn sterke kanten", licht hij toe, "is om het authen tieke van zo'n talent te ontdekken en dat ook tot ontplooiing te brengen. Zonder mezelf ijdel te noemen, mag ik zeggen: dat is mijn kracht. Mensen van uit hun eigen capaciteiten naar hun eigen plafond regisseren. Voor iedereen vraagt dat een eigen aanpak. Mijn hart ligt echt in het theater, hoe leuk ik radio of t.v. ook vind. Het inte resseert me in wezen geen bal, of ik mis schien met radio of t.v. meer mensen bereik dan in het theater. Werken aan een programma, een goede musical bij voorbeeld, is werken aan een heleboel kleine "pareltjes" in een voorstelling. Televisie is veel meer eendagswerk, waarbij je vooral moet scoren. Dat ligt me niet zo. Ik wil bouwen. Als je bij een try-out van een voorstelling drie gouden seconden ontdekt, dan probeer ik in eer ste instantie die seconden vast te hou den. Daarna wil ik proberen van die drie vijf seconden te maken en vervolgens tien of honderd, als dat er in zit... Je kunt de rommel er steeds uitgooien en er nieuwe dingen in brengen. Dat bedoel ik met bouwen en dat is echt feest! Ik probeer altijd om als eindresul taat onvergetelijke stukjes te maken. Een volmaakt slagroomgebakje. Heerlijk toch?" Fred doet graag zelf iets voor, als hij aan 't regisseren is. Zeeuws Tijdschrift 19

Zeeuws Tijdschrift | 1995 | | pagina 21