Film en mythe Kwarre Janet van der Linden Zeeuws café theater in Zeeuwse café's 'Oe is 't? Wat za'k zeie. Ons soort ei'nie vee te missen, ee. Dit is de openingstekst van KWARRE, het toneelstuk dat in de periode van 31 maart tot en met 13 mei in een dertigtal café's in geheel Zeeland wordt opge voerd. Begin 1993 werd het toneelstuk voor het eerst en met groot succes gespeeld in café's in Zuid-Limburg en de Belgische Voerstreek. Op initiatief van de Provincie Zeeland, in het kader van de samenwer king tussen de drie Zuidnederlandse pro vincies, wordt het stuk nu naar Zeeland gehaald. Kwarre (knoest) is het verhaal van een ex-cafébaas. Een brand verwoestte zijn herberg. Mogelijk kwamen zijn vrouw en kind daarbij om? De geruchten willen dat Kwarre, zoals men hem is gaan noe men, zijn café zelf in brand heeft gesto ken. Kwarre keert terug naar de 'plek des onheils'. Zal de waarheid boven tafel komen? Het stuk wordt gespeeld door de van oorsprong uit Arnemuiden afkomstige Bram Kwekkeboom. Kwarre, geschreven door C. Rapaille, is door Jan Zwemer vanuit het Limburgs dialect in het Zeeuws vertaald. De regie is in handen van Guido Wevers van de Theaterwerk plaats 'Het Kruis van Bourgondië' te Maastricht. In de regionale dag- en weekbladen wordt bekend gemaakt in welke café's het stuk zich zal afspelen. Ook kunt u voor de speellijst bellen met tel. 06-9209 1,= per minuut). La double vie de Veronique filmcolleges in het Schuttershoftheater Volgens sommigen ontbreekt het in onze tijd aan mythen die ons leven rich ting kunnen geven en ons een identiteit kunnen verlenen. Volgens anderen ligt hier een belangrijke taak voor de kunst, omdat de kunst ons de mythe terug zou kunnen geven. In de cursus 'film en mythe' wordt gedu rende vier avonden ingegaan op vragen als: spelen mythen nog een rol in onze samenleving, welke mythische thema's zien we door de eeuwen heen telkens terugkeren, welke levensvragen werpen de mythen op en welke antwoorden geven zij en vooral, hoe worden die the ma's vormgegeven in film? De analyse van beeldmateriaal speelt hierbij natuurlijk een belangrijke rol. De colleges worden begeleid met filmfrag menten op video en daarnaast worden de volgende films integraal vertoond: Landscape in the mist (regie: Theo Angelopoulos), La double vie de Veronique (regie: Krzysztof Kieslowski), La belle noiseuse (regie: Jacques Ri vette). data: dinsdag 7, 14, 21 en 28 maart 1995 docente: drs. L. Kerpel inschrijving: ZVU tel. 01180-34800 Zeeuws Tijdschrift 43

Zeeuws Tijdschrift | 1995 | | pagina 45