Stichting ZVT Een blik op de werkvloer tijdens de 1e ZVT uitzending vanuit de Terneuzense Watertoren. Overleg, een voorloper van de Regionale Raad voor kabel-tv Zeeuwsch-Vlaanderen, waar wethou ders van de Zeeuwsch-Vlaamse gemeenten zitting in hadden. Die Raad onderhield de kontakten met Zekatel en ging over de invulling van de kabel. En als vanzelf ontstond toen de gedachte: we hebben hiermee mogelijkheden in onze handen om iets met die bijzondere Zeeuwsch-Vlaamse positie te doen. En: laten we eens gaan kijken, wat er aan de andere kant van de grens gebeurt. En zo kwamen er wat mensen terecht bij AVS in Eeklo en is het balletje echt serieus gaan rollen. Medio 1992 kreeg de Raad van Overleg opdracht van de gemeente besturen in de regio om de mogelijkhe den voor regionale televisie te onderzoe ken. Door de principe-medewerking van AVS bleken die plannen daardoor heel haalbaar", aldus Van Rooijen. Er bleek nog een flinke hobbel te nemen, vooraleer de serieuze plannen verder konden worden uitgebouwd: de Neder landse Mediawet. Kon dit wettelijk alle maal wel, samenwerking met een Belgisch regionaal commercieel tv-sta- tion? Vertegenwoordigers van AVS en de Zeeuwsch-Vlaamse Televisie in oprichting togen naar Hilversum om daar - in het complexe hol van de medialeeuw - hun licht op te steken. Overleg met het Commissariaat voor de Media wees tot hun grote vreugde uit, dat samenwerking met AVS het meest voor de hand lag en in feite de enige haalbare oplossing was, wat de Media wet betrof. "Zie het maar als een soort RTL- Luxemburg-constructie", verduidelijkt Van Rooijen, "AVS is een buitenlandse legale zender waar wij gebruik van mogen en kunnen maken. Maar dat betekende in de praktijk wel, dat er met Zekatel overlegd moest worden om aan sluiting op het Belgische kabelnet van TV-Oost (de kabelexploitant in Vlaanderen) mogelijk te maken, zodat er een verbinding met AVS gemaakt zou kunnen worden. Verder zouden er ook de nodige aanslui tingen moeten komen in het kabel-ont vangststation in de Terneuzense water toren, voor verspreiding in de huiska mers. Er werd een particuliere initiatief groep gevormd met daarin mensen, die affiniteit hebben met het medium televi sie. Ook werd er kontakt gezocht met de locale omroepen om tot afstemming en samenwerking te komen, omdat de ont wikkeling van regionale televisie finan ciële gevolgen kan hebben voor deze stations. De theoretische mogelijkheden van regionale tv werden letterlijk en figuur lijk wat "zichtbaarder", toen een pro- duktie-team vorig jaar een video-pre sentatie maakte, die overduidelijk liet zien, dat er voldoende basis is om tot daadwerkelijke uitvoering van televisie te komen. In oktober j.l. gaf de Raad van Overleg toestemming een stichting op te richten om het een en ander te struc tureren en op 23 december j.l. was de Stichting Zeeuwsch-Vlaamse Televisie een feit", zegt Van Rooijen met gepaste trots. Zeeuws Tijdschrift 23

Zeeuws Tijdschrift | 1995 | | pagina 25