Grensoverschrijdend Inmiddels is de Raad van Overleg opge gaan in het officieel intergemeentelijk orgaan Regionale Raad voor Kabeltele visie Zeeuwsch-Vlaanderen. De Stichting ZVT en de Regionale Raad overleggen over zaken als o.a. financiën, het gebruik van het kabelnet, de bescherming van het publiek belang, vertegenwoordiging in de programmaraad en de relatie met de lokale omroepen. Het belangrijkste van dit alles is natuurlijk het geld. Zonder geld geen 'huis', zonder geld geen tv. De eerste uitzendingen werden weliswaar gesponsord door enkele bedrijven in Zeeuwsch-Vlaanderen, maar dat is natuurlijk nog geen structurele basis voor de toekomst. Hoe staat het met het financiële plaatje? "Kijk", zegt Van Rooijen voorzichtig, "we hebben een financiële injectie nodig om de zaak op te starten. Er zijn subsi die-aanvragen ingediend bij het ROP (Regionaal Ontwikkelingsfonds) en via AVS bij het Europees Fonds. Het is uit eindelijk een grensoverschrijdend project - dat gegeven is in ons voordeel - en daardoor hebben we een redelijke kans. Bij het ROP staan we nu te boek als 'reserve-project'. Valt er iets af of valt iets goedkoper uit dan gepland, dan zijn wij aan de beurt. Het Rijk heeft 1,6 mil joen in dat fonds gestort, de provincie en de Zeeuwse gemeenten hebben daar ieder nog eens 800.000 gulden bijge daan, met de bedoeling de gelden uit dat fonds te gebruiken voor typische plattelandsprojecten, die de leefbaarheid moeten vergroten. Regionale tv in Zeeuwsch-Vlaanderen past daar, vol gens de portefeuillehouders van alle Zeeuwsch-Vlaamse gemeenten, perfect in. Hebben we eenmaal een bruikbare startsubsidie - we gokken op 300.000 gulden - dan zullen we wat de exploita tie betreft creatief en commercieel moe ten zijn, hoewel AVS zich al bereid heeft verklaard bij te dragen in de exploitatie kosten. Gemeenten zouden zendtijd kunnen kopen om via de televisie de inwoners van hun gemeente te berei ken. Ik denk ook aan opbrengsten uit reclamegelden. Dat lijkt mij heel logisch en heel haalbaar. Natuurlijk mag het journalistieke gedeelte daar niet door worden beïnvloed", zegt Van Rooijen stellig, "een goed redactie-statuut en een programma-raad zouden die belan gen veilig moeten stellen." Volop belangstelling bij de 1e ZVT uitzending op Oudejaarsdag 1994. 24 Zeeuws Tijdschrift

Zeeuws Tijdschrift | 1995 | | pagina 26