Eerste uitzending Het Belgische AVS zendt iedere dag op dezelfde tijd (vanaf 18.30 uur) een gevarieerd nieuwsprogramma uit, dat - volgens de CNN-formule - met onder breking van reclameblokken konstant wordt herhaald tot de volgende middag 1 uur. Op zondagmorgen is er het magazine-programma 'tOOST, een for mule die in de experimentele uitzendin gen van ZVT ook werd gehanteerd, omdat je er zowel reportages, een stu- diogesprek als muziek in kon onderbren gen. De uitzending met Pasen was een co-produktie, die zowel in het zendge bied van AVS als ZVT werd uitgezonden. In Zeeuwsch-Vlaanderen kon hiervoor een nieuw kanaal op de kabel in gebruik worden genomen. Uiteraard heeft AVS ook een commercieel belang bij het uit breiden van z'n totale zendgebied en wil daarom graag met ZVT samenwerken. En de kijkers. Raken die onderhand niet oververzadigd wat het tv-aanbod be treft? Zitten die nou wel te wachten op nog een nieuwe zender? Er wordt toch al zoveel gezapt, men zwemt van kanaal naar kanaal en is nauwelijks meer te interesseren, want men heeft alles al zo'n beetje gehad... "Maar dit is dichtbij huis", benadrukt Johan van Rooijen met grote stelligheid, "hier gaat het om het eigen leefgebied. We zijn als Vlaanderen en Zeeuwsch- Vlaanderen toch regelrecht op elkaar aangewezen? Kijk maar naar het koop- toerisme, het wegvallen van de grenzen, de ontwikkeling van de Euregio-gedach- te, de talrijke projecten die er zijn op economisch, wetenschappelijk en cultu reel gebied. De beeldvorming over en weer, waar best nog iets aan te schaven valt, als je bedenkt dat er zelfs tussen Oost- en West-Zeeuwsch-Vlaanderen nog wantrouwend naar elkaar gekeken wordt. Het is belangrijk voor de mensen hier dat ze via de tv ook de waarde en de mogelijkheden van hun eigen regio goed leren kennen. Op gebied van recreatie, maar ook wat betreft de hele economische ontwikkeling. Je staat er van te kijken hoe weinig mensen bewust zijn van het enorme economische belang van de kanaalzone. Er moet nog veel gebeuren, dat weet ik wel, maar ik geef de Zeeuwsch-Vlaamse televisie 75% kans van slagen. We heb ben inmiddels een aktieve produktie- werkgroep, die enthousiast aan de slag is gegaan (allemaal vrijwilligers!), er is een degelijk communicatie- en public relationsplan gemaakt, er moet nog een huishoudelijk reglement komen, evenals een programmaraad, die de program ma's inhoudelijk moet toetsen. We hebben ook nog geen eigen ruimte. We hadden heel graag in de Terneuzen- se watertoren willen blijven, waar de allereerste uitzending vandaan kwam, maar we hadden niet genoeg geld om de toren aan te kopen. Nu wordt er voorzichtig gedacht aan een stuk van de voormalige Landbouwschool in IJzen- dijke, maar ook dat is nog in een heel pril stadium. We zouden zelfs de studio ruimte met AVS kunnen delen, maar de definitieve vorm van samenwerking moet nog in concrete, goede afspraken worden vastgelegd. We zijn twee gelijk waardige partners, met ieder een eigen gezicht en een eigen inbreng. Dat staat voor beide partners buiten kijf. "Maar aan de andere kant", besluit een immer optimistische ZVT-voorzitter Van Rooijen, "zijn we er ons steeds meer en meer van bewust geworden, dat we elkaar wel degelijk nodig hebben." Ons redactielid Gerdi Preger wordt geschminkt Zij presenteerde de eerste uitzending van de ZVT. Zeeuws Tijdschrift 25

Zeeuws Tijdschrift | 1995 | | pagina 27