ZEEUWS AANWINSTENLIJST FEBRUARI 1995 Het Zeeuws Tijdschrift probeert ieder een op de hoogte te houden van uitga ven in Zeeland. Hoe zou volledigheid kunnen worden nagestreefd, bedenkt men bij het verschijnen van Zeeuws aan winstenlijst februari 1995. Deze gesten cilde uitgave is van de Zeeuwse Bibliotheek, met de aanwinsten van de Zeeuwse Biblio-theek, de bibliobussen en het Zeeuws Documentatiecentrum, zoals het colofon op pagina 1 laat weten. De aanwinstenlijst kost 1,-. en geeft een beeld van de vele publicaties in het Zeeuwse, waarvan overigens maar een beperkt aantal verkrijgbaar is in de boekhandel. Vermeld worden namelijk ook genealogische uitgaven, proefschriften en bronnenstudies, alles wat de Zeeuwse Bibliotheek verworven heeft. Van de 'Overloper van de parochie Eversdijk en de polder Galgoort' door de Nederlandse genealo gische vereniging tot 'Kijk en vergelijk', over Middelburg voor en na het bom bardement, lesmateriaal in een thema- week van de PABO voor Zeeland. Het Zeeuws Documen-tatiecentrum pro beert zo een overzicht te geven van alles wat in Zeeland verschijnt - hetgeen haast onmogelijk lijkt - en daarom ver dient dit bibliografisch initiatief aanmoe diging. de vijandige zee, de uitgestrektheid van bruggen en dammen, de machines en werktuigen, het harde materiaal van staal en beton met daarin vooral het weerbarstige betonijzer dat de ruimte insteekt als agressieve voelsprieten.' Aan die spanning gaf hij - in zwart-wit - vorm. Ap Sok: 'De Deltamap beschouw ik als het beste werk dat mijn atelier ooit heeft verlaten.' De pagina's links zijn zwart, rechts zien we afbeeldingen van werken. En zo vormt een nieuwe uitga ve in de Slib-reeks alweer zo'n monu mentaal miniatuurtje, dat een breder publiek verdient dan alleen dat van de Een boekje als een klein monument Deltamap is een uitgave van de Stichting Kunstuitleen Zeeland, in de bekende Slib-reeks, die eerder uitgaven deed zien van o.a. Bernlef, Warren, Leeflang, Vleugelhof, Elburg, Hofman en Ter Balkt - het is maar een willekeurige greep uit de lijst van verschenen uitgaven. 'Delta map' is van Ap Sok, graficus en leraar grafische technieken, voorzien van een inleiding door Klaas Roodenburg. Daar uit zij geciteerd: 'De Deltawerken maken op Ap Sok een overweldigende indruk: Een karakter uit de Deltamap. Zeeuws Tijdschrift 35

Zeeuws Tijdschrift | 1995 | | pagina 37