Galerie Van den Berge Mathilde Santing The Whole Band 3 tot 7 mei ART Amsterdam (Beurs van Berlage) Helgi Thorgils Fridjonsson, Janet van der Linde Peter Schoutsen en Robert Wevers Helgi Thorgils Fridjonsson Helgi Thorgils Fridjonsson (1952) uit IJsland schildert fantastische scenario's die een originele kijk geven op de mens en de natuur. Zijn visie op de naakte mens in het IJslandse landschap, vaak vergezeld van dieren, mythologische figuren en vruchten uit de natuur, is uniek in de oprechte en natuurlijke expressie. Fridjonsson's wortels liggen in de IJslandse natuur en folkloristische tra ditie. Deze ervaring transformeert hij in een universele versie met mythologische dimensies. Dit geeft hem een unieke plaats in de IJslandse kunstwereld. Zijn schilderijen overstijgen elke geografische of historische grens in hun boodschap over de relatie van de mens en de natuur. View Indicator IV 'View Indicator' is de naam van een jaar lijks terugkerende groepstentoonstelling met een keuze uit nieuw werk van kun R. J. Wevers 1994, 'De les'. stenaars die het afgelopen seizoen expo seerden en een vooruitblik op komende tentoonstellingen. In deze periode worden recente schilde rijen getoond van Robert Wevers, een vloerwerk van Eveline van Duyl en glas werk unica van Yvon Trossel en Bernard Heesen. een view indicator is een lage zuil met een wijzerplaat en een wijzer, meestal opgesteld op een wat hogere lokatie in het landschap. Op de wijzer plaat staan de meest interessante of belangrijke gegevens van de omgeving. Door de wijzer op de van tekst voorzie ne wijzerplaat te draaien kan men het object via de op de wijzer geplaatste zoeker in het landschap lokaliseren... 21 mei t/m 7 juli Galerie Van den Berge Wijngaardstraat 3, Goes (01100-50499) ART Amsterdam en KunstRAI Galerie Van den Berge zal zich in mei presenteren op de volgende kunstbeur zen. 9 t/m 14 mei KunstRAI (Amsterdam) Loek Grootjans, Helgi Thorgils Fridjonsson, kunstenaars van de galerie 'If you can want' Op zaterdag 13 mei a.s. vindt in't Beest in Goes een optreden plaats van Mathilde Santing The Whole Band. Al vanaf het prille begin in 1980 heeft Mathilde Santing een aparte plaats inge nomen binnen de Nederlandse popmu ziek. Ze heeft zich in de loop der jaren ontwikkeld tot een uitstekende zangeres die balanceert op de rand van pop, soul en jazz. Na haar, met een Edison bekroonde, Randy Newman cd heeft zij de draad weer opgepakt met de pop-georiënteer de cd 'Carried Away'. Het nieuwe album 'Under a blue roof' is een waardige opvolger geworden, waarbij het reper toire uiteenloopt van het ingetogen 'Tiny Demons' (Tod Rundgren) tot de funky Stevie Wonder popsong 'Bad Weather' en een rockversie van Smokey Robinsons 'I don't blame you at all'. zaterdag 13 mei 't Beest, Beestenmarkt 3, Goes (01100-28142) Zeeuws Tijdschrift 39

Zeeuws Tijdschrift | 1995 | | pagina 41