laag tegenaan zetten. Tijdens het maken van het project was het vaak heel mooi weer, warm, soms tot 30 graden toe. Dat spul droogt dan te snel en moet je er ver- trager in doen om de lagen goed met elkaar te kunnen verbinden. Dat is niet simpel, maar wel een uitdaging.... Heb jij meer opdrachten in de openbare ruimte gedaan? ,,Ja, toen ik met het Volco-project bezig was, moest er ineens iets gebeuren in de Hogeschool in Velp. Dat is een combina tie van allerlei scholen die te maken heb ben met landbouw, bosbouw en tuin bouw. Daar stond een heel nieuw gebouw, van een architect die altijd gevangenissen maakt beton en pila ren enzovoort. En toen was er vanuit de studentenvereniging een gevoel van 'kunnnen we nou geen kunstwerk in dat gebouw zetten, dat vinden we wel leuk'. Nou, toen heb ik een ideetje ont wikkeld: het kunnen bouwstenen zijn, het kunnen brokstukken zijn, de ruïnes van het voorgaande. Kortom het zijn de namen van de studentenverenigingen". Is het zo dat je ook actief op opdrachten inschrijft? ,,Dat heb ik in het verleden wel gedaan, maar ik ga het anders aanpakken. Je moet niet proberen een opdracht van 100.000 gulden te krijgen, als je geen foto's kunt laten zien van een werk dat minstens zoveel heeft gekost. Nu heb ik fotomateriaal klaar van deze opdracht in Axel. Dus kunnen mensen zien: 'dat kan ie blijkbaar, ook logistiek; die gaat niet sidderen als dat een flink bedrag in han den krijgt; hij verdrinkt het niet...'. Daar naast ben ik bezig om vanuit dat ambacht, die terrazzo-hoek, te proberen om kunstenaars deze kant op te laten komen: een werkplaatsidee. Ik heb toch knowhow en een machinepark opge bouwd. Nou, daar kunnen meer mensen van profiteren denk ik zo. Ik vind het leuk om kunst te maken, maar het hoeft niet persé zo nodig van mezelf te wezen." Ik heb een heleboel schetsontwerpen gemaakt de laatste jaren. Recentelijk weer een. Het is leuk hoe zo'n balletje dan weer kan rollen. Het ging om een kunstwerk voor Sint Annaland. Daar moest iets met meekrap. Meekrap, dat zegt me wel iets, dat was een kleurstof. Dat wilde ik in mijn beeld verwerken. Ik zoek dan uit of het mogelijk is en vond iemand, een vaste stof chemicus, die als 20 Zeeuws Tijdschrift

Zeeuws Tijdschrift | 1995 | | pagina 22