enige in Nederland meekrap teelt. Ik had voorgesteld als beeld een grote meekrapwortel neer te zetten. Dat plaatsje ligt aan de zee, had ook iets met scheepvaart, dus ik had de wortel ondersteund met vormen die daarmee te maken hadden. Allemaal terrazzopla- ten waar misschien nog een tekst op zou kunnen. Die chemicus was enthou siast, heeft heel veel moeite gedaan, er geld in gestoken om de kleurstof te laten veredelen bij TNO. In de commis sie zat iemand die heel veel van mee krap wist. En die vond de wortel niet écht genoeg. Nu komt er waarschijnlijk iets van brons of zo. Dat vind ik zo zon de, want ik was de enige die echt iets met meekrap gedaan had. Afijn, die chemicus heeft nog wel heel zijn badka mer laten doen; alles in terrazzo met meekrapkleur!" Zo'n commissie, wat voor club is dat nou? ,,Net als hier in Axel, gewoon een aantal mensen die daarvoor uitgenodigd zijn. Dikwijls willen mensen graag iets zien dat ze kennen, wat ze thuis ook hebben. Ik denk eigenlijk dat het zo niet werkt. Een kunstenaar moet zich forceren om iets te doen wat er ongeveer op lijkt of wat een beetje in de richting komt. Maar er zijn ook degelijker commissies, hoor. Het is voor zo'n commissie ook lastig iets te beoordelen vanuit een schets of foto. Hoe ben jezelf? Je bladert door zo'n boekje en denkt 'dat vind ik leuk en dat niet'. Mensen kijken wel, maar ze zien het niet. Als je met ze kunt praten verandert het meestal. De mensen zijn bezig met wat ze eigenlijk al willen zien. Ik denk dat zo niet de beste de meest adequate werken voor die ruimte of voor dat idee ontwikkeld worden." Heb je ook ervaring met commissies die wel als het ware op een niveau met de kunstenaar kunnen communiceren? ,,lk heb natuurlijk geen slechte ervaring met die commissie in Axel. Ik heb er heel veel mee gepraat. Echt, ik ben zeker wel tien, twaalf keer geweest met mijn dia koffers en ontwerpen en de overhead- projektors. Maar de beslissing was al genomen." Je bent van 1957, een jaar of 12, 13 geleden van de Academie in Gent geko men. Wat heeft dit werk te maken met Zeeuws Tijdschrift 21

Zeeuws Tijdschrift | 1995 | | pagina 23