1000 bezoekers per dag Educatieve doelstelling sameri met Rod Summers het 'Birds and Borders Project' dat werd tentoonge steld in Haamstede. Daaraan deed Christo ook mee. In het mailart-netwerk staan geen commerciële belangen op het spel en ook galerie 'Galerij' heeft geen commerciële belangen. Met het vallen van de Muur in Berlijn is het net werk enigszins vervuild omdat organisa toren van projecten catalogi maken die aan de deelnemers te koop worden aan geboden. Ik sta nog steeds achter de niet-commerciële gedachte en ik denk dat Christo die gedachte naast zijn mil joenenprojecten wel kan velen en waar deren". Waarom ben je met de galerie begon nen en waarom koos je naam 'Galerij' "Onze vorige rector, de heer Vis, liet op alle verdiepingen van de school in de gangen wissellijsten aanbrengen. Uiter aard was het de bedoeling dat in die rui ten steeds andere dingen te zien waren. Na enkele jaren kreeg ik in de gaten dat er niets gewisseld werd en daar heb ik toen verandering in gebracht. De 'Gale rij' was een feit. Kortom, ik heb gewoon gebruik gemaakt van de mogelijkheden die er waren en ik doe dat inmiddels ruim zeven jaar". Gemeenten op Schouwen Duiveland. We hadden toen een expositie van werk van onder anderen Jan van Munster, Gust Romijn, David Vandekop en Arie Berkulin. Ze verleenden hun medewer king omdat ze de educatieve doelstelling van de 'Galerij' wilden steunen". Wordt de 'Galerij' druk bezocht? "Dagelijks lopen ongeveer 1000 men sen langs de tentoonstellingsruiten. Daar zou menige galerie jaloers op zijn. De belangstelling van mensen die geen enkele band met de school hebben is gering. De drempel van een galerie in een schoolgebouw blijkt erg hoog te zijn. Mede daarom is de 'Galerij' sinds april 1994 voor bezoekers open tijdens schooluren in plaats van alleen op maandagmiddag zoals tot dan toe gold". Hoe treedt de 'Galerij' naar buiten? "Bij iedere tentoonstelling die ook voor mensen van buiten de school van belang is wordt een persbericht ver stuurd aan de plaatselijke kranten en de nationale tentoonstellingsagenda. In 1993 kreeg de 'Galerij' op een heel andere manier aandacht. In het kader van het vijfjarig bestaan heb ik een boekje samengesteld met een overzicht van alle exposities. Dat boekje vormde de basis van onze inzending voor de Onderwijsprijs. We wonnen er de Zeeuwse Onderwijsprijs mee en een nominatie voor de landelijke prijs. Op dat niveau werd de voorkeur gegeven aan een school die survivaltochten orga niseerde". Bent u zelf beeldend kunstenaar? "Volgens Joseph Beuys "ist jeder Mensch ein' Künstler". Ik houd me zoals gezegd bezig met mailart maar dat betekent niet dat ik kunstenaar ben". Wat kunnen we van galerie 'Galerij' ver wachten de komende tijd? "Tot september zijn de ruiten gevuld met Christo. Ik plan nooit meer dan twee of drie exposities vooruit om te kunnen inspelen op de actualiteit. Er komt bijvoorbeeld een tentoonstelling over 100 jaar Zeeman-effect. Verder is er nog geen concrete invulling voor de toekomst". Wat zie je zelf als de interessantste ten toonstelling die er gehouden is? "De exposities zijn in de eerste plaats bestemd voor de leerlingen maar ook voor ouders, personeel en publiek van buiten de school. Ik bepaal wat er wordt tentoongesteld en ik probeer te voorko men dat de kunst in een ivoren toren terechtkomt. Maar wat is interessant? Primair staat de doelstelling: leerlingen ongedwongen in contact brengen met beeldende kunst. Dat de tentoonstellin genreeks niet een opeenvolgende rij van bijvoorbeeld landschapsaquarellen laat zien is een gevolg van het gegeven dat ik probeer tentoonstellingen te maken die anders zijn dan wat gangbaar is. Dat kan de 'Galerij' zich permitteren omdat die niet commercieel is en juist daarom blijken gearriveerde kunstenaars bereid te zijn mee te werken aan exposities in de 'Galerij'. Het mooiste voorbeeld is de expositie in het kader van de overdracht van de school van het Rijk naar de De Zeeman tentoonstelling. Foto: Alex Pothaar. Galerie 'Galerij R.S.G. 'Professor Zee man' Hatfieldpark 2 4301 XC Zierikzee Openingstijden: schooldagen tussen 9.00 en 15.30 uur en na afspraak 01112-2017. 32 Zeeuws Tijdschrift

Zeeuws Tijdschrift | 1995 | | pagina 34